Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Лони Вилсон и Џереми Џексон беа во брак од 2012-та до 2014-та година, а нивниот брак заврши по многубројните караници.

Некогаш работела како манекенка и уживала во луксузниот живот, но Лони Вилсон, сопругата на поранешната ѕвезда на „Baywatch“, Џереми Џексон, сега е бездомничка и јаде храна од контејнери.

Таа исчезнала пред две години, а сега се појавила по улиците на Лос Анџелес и едвај кој ја препознал. Изгледа целосно постаро и тешко е да се погоди дека станува збор за жена од 37 години.

Фото: Профимедиа

Вилсон во петокот во Лос Анџелес одела со количка полна со облека, торба во која што се наоѓала перница. Во устата имала цигара, а нејзината руса некогаш долга коса сега е кратка и офарбана со розови прамени.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Сакаше да ја запроси, па доби удар во глава: Но, погледнете го крајот!
Фото: Профимедиа

Лони на себе имала неколку слоеви облека и носела карирана кошула, а била забележана како од контејнерите зема храна која што ја пронашла внатре.

Инаку, поранешната манекенка од 2012-та до 2014-та година била во брак со Џереми, а потоа во 2018-та година исчезнала, кога нејзините пријатели се обиделе да ја убедат да оди во клиника за одвикнување и да ги реши своите ментални проблеми.

Фото: Профимедиа

„Не сум разговарала со Џереми. Не сакам да зборувам со своите пријатели, добра сум. Не сакам никој да ми помогне. Можам сама да се снајдам, имам се што ми треба тука“ – изјавила Лони за „The Sun“.

„Немам мобилен телефон. Имам храна и место за спиење. Набавувам пари некогаш и имам храна во контејнерите во близина на маркетите. Има многу работи тука“ – истакнала таа.

Прочитајте и...  Време е да почнете да додавате коприва во вашата исхрана, еве зошто
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Слободен печат

ФОТО | Назад во дваесеттите години: Погледнете како изгледала Кетрин Зета Џонс на почетокот на нејзината кариера!

Слободен Печат

Анатомија на бакнежот: Зошто ги затвораме очите кога се бакнуваме?

Слободен печат

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Како во ледено кралство: Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Слободен печат

Крајот на ноември носи огромна промена за овие три хороскопски знаци

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian