-4 C
Скопје

Tag : живее

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ријана повторно со шокантна модна комбинација

Слободен Печат
Пејачката Ријана (32) се појави во јавноста со интересен стајлинг за чија комбинација ги носела едни од најновите модели на чизми, кои изгледаат навистина необично....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бил милионер во 80-те години, а потоа останал без ништо: Неверојатната приказна за овој дедо кој 23 години живее на пуст остров!

Слободен печат
Додека целиот свет се соочи со принудниот карантин поради пандемијата на коронавирусот, овој дедо цели 23 години живее изолиран од сите грижи во светот… Австралијанецот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат
Лони Вилсон и Џереми Џексон беа во брак од 2012-та до 2014-та година, а нивниот брак заврши по многубројните караници. Некогаш работела како манекенка и...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Од секс симбол до жена од село – Го напушти гламурот и продолжи да живее како што сака – Изабела Роселини! (ФОТО)

Слободен печат
Како ќерка на убавицата и позната актерка Ингрид Бергман и италијанскиот режисер Роберт Роселини, не не чуди што Изабела Роселини тргна по стапките на своите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат
Веста ја објавија со заедничко соопштение на социјалните мрежи… Џенифер Греј и Кларк Грег одлучија да му стават крај на својот 19-годишен брак. Парот оваа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Забавите, алкохолот и дрогата се зад неа: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски парти девојки, Кејт Мос, се смири и секој ден, како што вели, во 23 часот оди на спиење. Потребни и се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бајковито: Кога ќе видите каде живее Лидија Вукичевиќ, ќе се заљубите во нејзиниот дом веднаш (ФОТО)

Слободен печат
Ако некој има дом кој изгледа како некоја убава бајка во Србија, тоа секако е домот на актерката Лидија Вукичевиќ. Познатата српска актерка на својот...
Забава Магазин

Имал милиони, а потоа напуштил сè и побегнал на пуст остров – Денес живее таму само со своето куче и има само една желба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Имал богатство вредно 29 милиони долари, идеален брак и сè што ќе посака. По работниот неуспех напуштил сè и веќе 20 години ужива на пуст...
Жена Магазин

Животните навики на принцезата Маргарет: Појадок во кревет, вотка и ручек од четири јадења -Таа знаела зошто живее!

Слободен печат
Принцезата Маргарет и беше сестра на кралицата Елизабета. Иако биле многу блиски и многу се сакале, во јавноста живееле сосема поинаков живот. Станувајќи кралицата Елизабета...