Tag : контејнери

Вести Скопје Слајдер

Еве како изгледа Скопје, откако Комунална хигиена викендов одмараше

Нема да умреме од корона, туку од нехигиена, беше една од пораките што стигна во нашата редакција, заедно со фотографии од полни контејнери. Комунална хигиена,...
Вести Скопје Слајдер

Контејнерите во Скопје преполни, Комунална хигиена работи само прва смена, a викендов ќе одмара

Иако постојано слушаме дека одржувањето на хигиената е најважен адут кој го имаме против ширењето на коронавирусот, сликата на преполни контејнери, предизвикува револт кај населението....
Вести Македонија

„Пакомак” донира контејнери за собирање и складирање отпадно стакло во Берово

Слободен печат
 Фирмата „Пакомак” донираше пластични контејнери наменети за собирање и складирање отпадно стакло во Берово. Контејнерите, како што информираа надлежните, ќе бидат поставени на фреквентни локации...
Вести Македонија

Се поставуваат парковски канти и контејнери за селекција на отпад во Делчево

Слободен печат
Делчево доби нови парковски канти и контејнери за селекција на отпад и опрема за видеонадзор за контрола и зачувување на урбаната опрема. Парковските канти за...
Вести Македонија

Шабани: Палењето контејнери го зголемува ризикот од ширење заразни болести

Слободен печат
Три нови контејнери со зафатнина од 3,2 кубни метри беа опожарени во тек на денешниот ден од страна на непознати сторители на улицата Васил Главинов...
Вести Македонија

Повторно запалени три контејнери во Центар, се трага по сторителите (ФОТО)

Слободен печат
Повторно намерно запалени три новопоставени контејнера со зафатнина од 3,2 метри кубни на улица Васил Главинов во строгиот центар на градот, информираат од Испекторатот на...
Вести Скопје

Комплетно миење и дезинфекција на контејнерите во Скопје

Слободен печат
Екипите на ЈП „Комунална хигиена” – Скопје извршиле комплетно миење и дезинфекција на сите постоечки садови за исфрлање на отпадот поставени на територијата на градот...
Вести Регион

Бугарија и враќа на Италија 28 контејнери со отпад

МИА Агенција
Дваесет и осум контејнери со италијански отпад од вкупно 127 кои пристигнаа досега на пристаништето во Варна добија дозвола за реекспорт, изјави денеска бугарскиот јавен...
Вести Регион

Италијански отпад: Нови 102 контејнери на компанијата „Блацион“ откриени во Варна

Слободен Печат
Нови 102 контејнери со италијански отпад се откриени на пристаништето во Варна, а примач повторно е компанијата „Блацион”, јави бугарската агенција БГНЕС. Агенцијата потсетува дека...
Вести Скопје Утрински Брифинг

Алармантно – продолжува палењето на контејнери во главниот град

Слободен печат
Портпаролката на ЈП „Комунална хигиена“ Ана Марија Бранѓолица во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ зборуваше за негативниот тренд на палење контејери во главниот град. –...