24 C
Скопје

ФОТО: Сите го обожаваме хумористичниот Хомер, но дали би можеле да претпоставите како би изгледал овој цртан лик како вистинска личност? 

Од своето појавување, серијата Симпсонови привлекува внимание кое активно трае повеќе од 30 години. Таа им е омилена на многу лица кои и денес ја гледаат и се смеат на лудориите на ова семејство, а Хомер Симпсон е еден од најомилените ликови.

Хомер во серијата се менува соодветно на поминатото време, но кога станува збор за реалноста, тоа е веќе многу поинаку.

Уметникот Мигел Васкез ја доби идејата и го нацрта познатиот цртан лик како жива личност. Со својата уметничка слобода и изразување, тој збуни и исплаши многумина. Иако повеќето би се согласиле дека делото на овој уметник е неверојатно, тој сепак на многумина им предизвика кошмари.

„Одлично, сега се плашам од Хомер Симпсон“, „Ова страшно ме вознемири“, „Ќе имам кошмари“, „О, Боже, зошто“, се само некои од коментарите под објавата.

Погледнете како би изгледал Хомер Симпсон доколку беше вистинска личност…

Поврзани вести

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Остави Коментар