16 C
Скопје

Tag : лик

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Што точно значи кога некој ве сонува?

Слободен печат
Дали вие сте главниот лик или спореден статиста во сцената на нечија потсвест? Толкувањето на соништата е тема која често ги фасцинира луѓето, но исклучиво...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат
Порталот „Ранкер“, кој сака да рангира работи, вклучува настапи на некои од најголемите актери на сите времиња во култни филмови, епски драми, комедии, акциони и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а би можело да ве изненади кои други се во Топ 10 (ФОТО)

Слободен печат
Форест Гамп е прогласен за најдобар филмски лик на сите времиња, барем судејќи според повеќе од 1,1 милиони гласови на љубители на филмови кои учествувале...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат
Актерот Расел Кроу (56) се надева дека ќе ја репризира својата улога на Максимум во продолжението на филмот „Гладијатор“. Тој ги потсети обожавателите дека неговиот...
Вести Свет

Американска компанија го отстранува ликот на Афроамериканка од својот производ, нејзиното семејство се противи

Слободен печат
Семејството на жената од Тексас чиј лик ја претставува тетка Џемима на истоимениот сируп за палачинки, го замоли производителот повторно да размисли за својата неодамнешна...
Вести Скопје Слајдер

Граѓаните гласаат за новиот изглед на „Партизан”

Слободен печат
На веб страницата на Општина Карпош поставени се двата идејни проекти за новиот изглед на спортската сала „Наум Наумовски – Борче” (позната како „Партизан”). Граѓаните...
Вести Македонија

„Маракана”, ЈНА и „Карабурма” ќе се покријат, а уредениот Порој ќе биде нов украс на Струмица

МИА
Спомените на граѓаните на Струмица, кои живеат од двете страни на каналот на улицата „Крушевска Република”, од почетокот на новата година ќе бидат „покриени” со...
Вести Македонија

Дебар доби новогодишен лик

МИА Агенција
По повод престојните новогодшни празници Дебар доби новогодишен лик. Во центарот на градот е поставена голема елка, а светилки и други украси има и во...
Еспресо Шоу биз

Иранската Анџелина Џоли ОДИ ВО ЗАТВОР, затворенички УПЛАШЕНИ дали ќе можат да спијат (ФОТО)

Слободен печат
Иранската Анџелина Џоли и Инстаграм-ѕвезда, Сахар Табар е уапсена и задржана во притвор поради голем број на обвиненија, вклучувајќи и бласфемија или богохулење и поттикнување...
Магазин Филм и ТВ

Ќе се снима филм за Елвис Присли: Кој актер ќе ја има честа да го игра неговиот лик!

Слободен печат
Пристигнаа одлични вести, најавено е снимање на филмот за кралот на рокенролот. Во подготовка е нов филм за Елвис Присли, чие снимање е планирано за...