14 C
Скопје

Tag : личност

Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сите го обожаваме хумористичниот Хомер, но дали би можеле да претпоставите како би изгледал овој цртан лик како вистинска личност? 

Слободен печат
Од своето појавување, серијата Симпсонови привлекува внимание кое активно трае повеќе од 30 години. Таа им е омилена на многу лица кои и денес ја гледаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќниот татко се пофали на симпатичен начин: Кралицата Елизабета го доби десеттото правнуче кое доби име по една посебна личност

Слободен печат
Голема причина за прослава во кралското семејство… Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора и принцот Филип и нејзиниот сопруг Мајк Тиндал станаа родители по...
Забава Магазин Магазин слајдер

Каква форма на стапало имате? Откријте каков ви е карактерот!

Слободен Печат
До денес се препознаени пет форми на стапалата и секоја е поврзана со одредени карактеристики, одреден тип на личност и специфичен модел на обувки.  Какво...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Остри коментари на сестрата на Меган Маркл – Било која пристојна личност не би си го дозволила тој срам!

Слободен печат
Сестрата на Меган Маркл, Саманта Маркл, ја повика војвотката да се извини поради „непримерните слики“ од посетата на националните гробишта во Лос Анџелес. Поранешната актерка...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Расата на вашиот домашен миленик ја открива вашата личност

Слободен печат
Честопати сме изненадени кога гледаме колку кучето може да личи на неговиот сопственик. Понекогаш тоа е само физичка сличност, друг пат кучињата и сопствениците имаат...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

6 знаци дека во вашиот живот влегла добра личност: Позлатува се што ќе допре!

Слободен печат
Постојат луѓе кои можат да ви донесат среќа и корисни промени во животот… Мудрите луѓе секогаш велеле: дружете се со силна личност и дел од...
Забава Магазин Магазин слајдер

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат
Родени меѓу 06 и 08 часот: Личности кои сакаат сопствен мир и простор само за себе. Позитивни сте, луѓето ве сакаат и ве сметаат за...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Бидете внимателни со нив: 3 хороскопски знаци кои се лоши пријатели

Слободен печат
Некои луѓе имаат квалитети да бидат ваши пријатели и во добро и во зло и навистина никогаш да не ви го свртат грбот. Но, за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат
Магазинот Форбс неодамна на Кајли Џенер и ја одзема титулата најмлада милијардерка во светот и го обвини нејзиното семејство дека умешно ја зголемува вредноста на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат
Поранешниот главен помошник на Ана Винтур (70), позната како „мајка на модата“ и главна уредничка на американскиот моден магазин „Вог“, Андре Леон Тели (71), објави...