цртан Archives - Слободен печат

Tag : цртан

Забава Магазин

Интересна поврзаност на Френк Синатра со кучето Скуби Ду

Слободен печат
Откако во далечната 1969 година се појави на сцената, кучето Скуби Ду набрзо стана еден од најпопуларните ликови од цртаните филмови на сите времиња, а...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Мики Маус денес слави 91-ви роденден!

Слободен Печат
На денешен ден 1928 година, Мики Маус за прв пат се појави во звучниот цртан филм „Парабродот Вили“ (Steamboat Willie). „Парабродот Вили“ е краткометражен цртан...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...