-2 C
Скопје

Tag : цртан

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Прва ТикТок премиера: Римејк на познатиот филм на Дизни

Слободен печат
Режисерката Луси Мос, во петок ќе ја има премиерата на својот краток филм “Ratatouille: The TikTok Musical”, кој ќе ги тестира можностите на новата видео...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Вратете се во минатото и присетете се на овој безвременски цртан филм на Дизни (ВИДЕО)

Слободен Печат
Silly Symphonies (1929-1939) е циклус од 75 кратки цртани филмови на Дизни кои денес претставуваат филмска реткост која треба да се негува и да се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прво појавување на главен ЛГБТК лик во цртан филм на Дизни! (ФОТО)

Слободен Печат
,,Куќата на бувот”  за првпат беше прикажана во јануари годинава. Оваа серија се занимава со 14-годишно девојче, кое ја наоѓа вратата на магичен свет и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат
Доколку сте го гледале цртанот „Кралот лав“ тогаш сигурно сте пуштиле солза во моментот кога таткото на Симба, Муфаса, умира. Тажната глетка ја расплакала и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Откриена мистеријата зошто Попај јаде спанаќ и зошто токму тој му ја дава силата!

Слободен Печат
Попај за прв пат се појавил во стрип во 1929 година, а бил креиран од страна на Елзи Сегар. Морнарот Попај е непоправлив праведник, безгранично...
Магазин Семејство

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат
После минатогодишниот успех на римејкот за „Lion King“, Дизни одлучи на гледачите да им претстави уште еден класик – „Bambi“. Оригиналниот цртан филм кој во...
Забава Магазин

Интересна поврзаност на Френк Синатра со кучето Скуби Ду

Слободен печат
Откако во далечната 1969 година се појави на сцената, кучето Скуби Ду набрзо стана еден од најпопуларните ликови од цртаните филмови на сите времиња, а...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Мики Маус денес слави 91-ви роденден!

Слободен Печат
На денешен ден 1928 година, Мики Маус за прв пат се појави во звучниот цртан филм „Парабродот Вили“ (Steamboat Willie). „Парабродот Вили“ е краткометражен цртан...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...