Tag : Можете

Магазин Сцена

ПУБЛИКАТА И СЕ ПОТСМЕВАШЕ, А ПОТОА ЗАНЕМЕ – Сузан Бојл денес е милионерка и нема да можете да ја препознаете (ФОТО)

Слободен печат
Шкотската пејачка Сузан Бојл пред десетина години се појави во светски познатото музичко шоу „Јас имам талент“ и со својот глас го воодушеви целиот свет!...
Еспресо Шоу биз

Славната актерка ги разнежни фановите со фотографија од детството – Дали можете да ја препознаете? (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Џенифер Анистон на Инстаграм сподели црно-бела фотографија од своето детство на која со капа на главата гледа низ прозорецот. – Калифорниско девојче со капичка....
Еспресо Шоу биз

Лиз Харли во шестата деценија изгледа „како авион“, а тоа можете да го видите на нејзините нови фотки во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Британската актерка Елизабет Лиз Харли (54) и во својата шеста деценија има со што да се пофали. Имено, холивудската ѕвезда по којзнае по кој пат...
Забава Магазин

На интернет се шири предизвик кој наводно можат да го изведат само жени, можете ли вие? (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи започна да се шири необичен предизвик кој наводно можат да го изведат само жените. Истиот е многу едноставен, а се што ви...
Здравје Магазин

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ? Со плачење можете да ги решите ОВИЕ ПЕТ проблеми!

Слободен печат
Стрес Студија од 2014 година открила дека плачењето може да им помогне на луѓето да се опуштат во стресните периоди. Резултатите од плачењето не се...
Еспресо Хороскоп

Еве што МОЖЕТЕ и ТРЕБА да научите од секој хороскопски знак!

Слободен печат
Сите ние можеме многу да научиме од луѓето околу нас. Доколку внимателно ги набљудуваме и активно ги слушаме, ние можеме да откриеме многу нешта за...
Еспресо Шоу биз

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Славната пејачка со фотографии од детството ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат
Американската пејчака Селена Гомез (27) речиси секојдневно со своите објави ги развеселува следбениците на социјалните мрежи. Таа на Инстаграм објави свои фотографии од времето кога...
Магазин Семејство

8 милиони луѓе се ВООДУШЕВИЈА ОД РЕЗУЛТАТИТЕ: Можете да ги отстраните сите наслаги од бигор, а да не МРДНЕТЕ СО ПРСТ – еве во што е трикот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кујната е срце на домот и место каде ја подготвуваме храната за своето семејство… Доколку и вас ве мачат наслаги од каменец и не знаете...
Здравје Магазин

Три мини теста со кои можете да го проверите вашето здравје

Слободен печат
Научниците велат дека начинот на кој ги изведувате секојдневните активности можат да кажат многу повеќе за вашето здравје, отколку вадењето крв или снимањето на главата....
Еспресо Хороскоп

Хороскопски знаци кои ги обожаваат прегратките – Со гушкање можете да ги освоите!

Слободен печат
Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигуност! Ако веќе имате еден од овие знаци покрај себе, бидете сигурни дека тие никогаш...