Tag : Можете

Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој еве како можете да ја привлечете енергијата на богатството

Слободен печат
Зошто јули 2020 година е месецот на богатството и изобилството и зошто се верува дека носи „џебови полни пари“? Во месец јули 2020 година имаме...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Постојат најмалку 56 начини: Еве за што се во домаќинството можете да ги употребите пластичните шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Завртете го шишето исечете го и ќе добиете инка, направете си сами цедалка, направете држач за телефонот од капачето или пак од еден дел од...
Забава Магазин Магазин слајдер

Мажи можете ли да го пронајдете ова животно? Загатка која го возбуди светот – Шансите некој маж да ја реши се минимални! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една загатка кружи на интернет, но оваа се разликуава од сите останати бидејќи наводно мажите имаат многу мали шанси за да ја решат. Задачата...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...
Жена Магазин

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Слободен печат
Екстензиите за трепките станаа многу популарни во последно време, а можат да траат и до 6 недели. Доколку сте направиле надоградба на трепките пред да...
Жена Магазин

Вреди да пробате: Лесни и евтини начини со кои можете да го освежите вашиот стил

Слободен печат
Постојат периоди кога сте презаситени со облеката што ја имате во вашиот плакар. Но, тоа не е причина да фрлите се и да почнете да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

5 хороскопски знаци кои имаат најслаб имунитет: Еве што можете да направите за време на коронавирусот

Слободен печат
Додека одделни знаци се многу издржливи, другите дури и од најмал провев може да се настинат… Бидејќи се уште нема вакцина против коронавирусот, многу е...
Вести Македонија

Филипче до лекарите: Грижете се за себе, за да можете да и натаму да се грижите за пациентите

По повод, Меѓународниот ден на здравјето, 7 април, со обраќање до здравствените работници, Министерот за здравство, Венко Филипче им оддава признание за клучната улога која...
Здравје Магазин

Научниците открија уште еден начин за пренесување на коронавирусот, а можете да го спречите само вака

Слободен печат
Затварањето на капакот од веце школката топло се препорачува во текот на пандемијата на коронавирусот бидејќи група научници откриле дека вирусот може да се прошири...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Оваа слика крие 27 филмови: Можете ли да ги наброите сите?

Слободен печат
Нов предизвик овие денови кружи на социјалните мрежи. Луѓето заробени во домовите од пандемијата на коронавирусот измислуваат многу начини како да си развеселат монотоното секојдневие....