22 C
Скопје

Хороскопски знаци кои обожаваат прегратки – Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигурност! Ако веќе имате еден од овие знаци покрај себе, бидете сигурни дека тие никогаш нема да ве пуштат од својата прегратка и секогаш ќе го прават она што е најдобро за вашата љубовна врска.

1. Рак

Ракот е многу приврзан за луѓето околу него. Кога и да има чувства за некого, тој не може да се сопре при искажувањето. Па, кога е во врска, постојано ќе го „бомбардира“ партнерот со прегратки и бакнежи. Кога Ракот има силни емоции, едноставно не може да се воздржи.

2. Лав

Лавот ужива кога го обожуваат и кога му се восхитуваат. Токму затоа и кога станува збор за одбирање партнер, потребна му е личност што ќе му даде многу внимание. Ако има партнер што целосно ќе му се посвети, тој ќе возврати така што нема да го испушти од своите прегратки.

3. Вага

Вагата е вистински романтичар. Кога се грижи за некого, таа едноставно мора да ги искаже сите емоции што ги чувствува. Затоа и ќе му купува мали подароци на партнерот и ќе го изненадува во текот на денот со ненадејни прегратки, покажувајќи му колку ѝ значи.

4. Риби

Рибите уживаат во врска што емотивно ќе ги исполни, па со цел да ја зголемат интимноста, тие ќе најдат начин како да ги искажат своите емоции. Тоа ќе го прават преку чести прегратки, особено кога партнерот не им е расположен, претворајќи се себеси во перничка за гушкање.

Поврзани вести

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

Остави Коментар