Tag : еден

Вести Македонија

Во Струмица досега се тестирани 40 лица, еден позитивен

Во Струмица досега се тестирани 40 лица од коронавирусот, а само едно лице е позитивно, информира директорот на Центарот за јавно здравје во Струмица, Петре...
Вести Македонија Слајдер

На штипското Инфективно одделение се лекува еден пациент со Ковид 19

МИА Агенција
Еден пациент кој е позитивен на корона вирус е сместен на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница. Директорот на болницата, Ален Ѓеорѓијев вели дека станува...
Вести Македонија

Повеќе од еден час доцни седницата на која треба да се гласа законот за ЈО

МИА Агенција
Во секој момент се очекува да почне 135. собраниска седница што беше закажана за 11 часот и на која треба да се гласа за Предлог-законот...
Еспресо Шоу биз

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Слободен печат
Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за...
Еспресо Шоу биз

ЕДЕН МЕСЕЦ ПО РАЗВОДОТ: Славниот актер не ја крие врската со 27 години помладата колешка (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Рон Перлман, доколку судиме според папаразо фотките, ужива во љубовта со 27 години помладата колешка Алисон Дунбар. Имено, тие двајца во последните денови престојуваат...
Еспресо Шоу биз

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
Еспресо Шоу биз

ОЛИВИЈА ЊУТН ЏОН ЈА ПРОДАДЕ ПОЗНАТАТА ЈАКНА ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК: Само еден месец подоцна се случило нешто НЕВЕРОЈАТНО! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Оливија Њутн Џон во ноември се „раздели” од својата сакана кожна јакна од филмот „Брилијантин” која го одбележа нејзиниот лик Сенди, но сега во...
Еспресо Секс

Психолозите потврдуваат – Само еден збор ја опишува совршената врска!

Слободен печат
Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста? Според психологот Бели Ганди, не...
Здравје Магазин

Куче возач: Лабрадор менувачот го ставил во рикверц и возел во круг еден час (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако возењето на автомобил е резервирано за луѓето, не е невозможно и животното да седне зад волан и да почне да вози. Таков случај се...
Еспресо Убавина

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Навикнати сме трендовите непрекинато да се менуваат, но една фризура веќе неколку сезони не излегува од мода, а тоа не се менува ниту оваа есен....