• еден

Само во Москва 7.500 заразени од ковид-19 за еден ден

Ситуацијата со ширењето на коронавирусот во Русија е тешка, забележливи се лошите тенденции, изјави денеска портпаролот на Кремlin, Дмитриј Песков. Песков изјави дека ревакцинацијата во земјата ќе биде неизбежна. „Ситуацијата е тешка, тенденциите се повеќе лоши отколку добри“, рече Песков, додавајќи дека повторната вакцинација ќе биде неопходна кај оние луѓе чиишто антитела паднале на недоволно …

Само во Москва 7.500 заразени од ковид-19 за еден ден Read More »