17.8 C
Скопје

Еден тешко повреден во тепачка на мигранти во Сараево

Едно лице е повредено во тепачка меѓу мигранти на паркингот на трговскиот центар во Сараево.

Тепачката се случила во 19:53 часот, беше речено од оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Сараевскиот кантон.

– Едно машко лице (мигрант) претрпе повреди предизвикани од остар предмет. Брзата помош го превеneсе во болница и за него се грижат лекарите – соопшти полицијата.

Тие додадоа дека полицијата спроведува истрага и ги презема сите потребни мерки за пронаоѓање на сторителите и учесниците во тепачката.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар