• Повреден

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот

Патничко возило „ауди” со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од патот и паднало во канал за наводнување. Во несреќата возачот се здобил со полесни телесни повреди, во возилото имало уште двајца патници, потврдуваат од СВР Велес, за МИА. Како што информира …

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот Read More »