Tag : Повреден

Хроника

Тешко повреден 10-годишен велосипедист од Прилеп

Во полиција е пријавено дека вчера на крстосница од улиците ,,Димо Наредникот“ и ,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда” управувано од Н.Г. (52) од...
Хроника

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул. „Крали Марко“, во куќа сопственост на Љ.Д.(59) настанал пожар. Во пожарот со повреди се здобил...
Хроника

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Вчера во 13.20 часот било пријавено дека во Скопје, на ул. „Цветан Димов“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки,...
Хроника

Во сообраќајка во Куманово повреден е мотоциклист

Вчера во 15.30 часот во Куманово, на улица „Никола Тесла“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди А3“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од...
Хроника

Повреден мотоциклист во Скопје

Слободен печат
Вчера во 6.45 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Горно Лисиче“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „фолксваген поло управувано од И.Д.(76) од...
Хроника

Во сообраќајка повреден пензионер од Скопје

Вчера во 11.45 часот било пријавено дека на ул.„Методија Шаторов Шарло“ патничко возило „тојота јарис“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(49) од Скопје, удрило...
Хроника

Повреден пешак кај касарната „Илинден“ во Скопје

Синоќа во 21.30 часот на крстосницата од булеварот „Никола Карев“ и влез кон касарната „Илинден“, автомобил „фолксваген пасат“ управуван од З.Т.(52) од Неготино, удрил во...
Хроника

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

МИА Агенција
Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино,...
Хроника

Повреден маж во сообраќајка во Тетово

Триесет и двегодишен жител на тетовската населба Голема Речица е тешко повреден откако возејќи мотор се судрил со автомобил на улицата „Љуботенска“ во населбата. Возачот...
Хроника

Мотоциклист e повреден во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Сообраќајна несреќа е пријавена вчера во 11.35 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, во близина на село Дебриште. Во несреќата учествувале мотоцикл „кавасаки“, со прилепски регистарски...