Tag : сараево

Вести Регион

Едно лице тешко повредено во пукање во познат ресторан во Сараево (ВИДЕО)

Слободен печат
Во сараевската населба Грбавица, во ресторанот Пејпер Мун вечерва дошло до пукање, соопшти МВР на Кантонот Сарево. Според полицијата, во инцидентот едно лице е повредено....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски
Како што е познато, Дино Мерлин и Сенидах ќе снимат дует. Како што пишува босанскиот портал „Klix.ba“, оваа недела започнува снимањето на спотот и тоа...
Спорт Фудбал

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина поради пандемијата на коронавирус одлучи да ја прекине сезоната и да го прогласи ФК Сараево за шампион. За македонскиот...
Спорт Фудбал

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат
Екипата на Сараево успеа да ја одбрани титулата од минатата сезона, откако и официјално поради пандемијата на коронавирус заврши најквалитетното босанско првенство. Македонскиот репрезентативец Крсте...
Спорт Фудбал

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат
Како што информираат босанските медиуми, Комисијата за натпреварување на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина денеска и дефинитивно прогласи крај на сезоната во најсилната лига...
Вести Регион Слајдер

БиХ: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Слободен печат
Најмалку 2.000 демонстранти се собраа во централниот дел на Сараево за да искажат незадоволството од ситуацијата во Босна и Херцеговина. Тие се упатија во протестна...
Вести Регион Слајдер

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат
Мечката што беше пронајдена вчера во каменоломот во Крешево кај Сараево е во многу лоша состојба и едвај дише. Стјепан Квешиќ, кој е покрај оваа...
Вести Регион Слајдер

Совет на Европа: Мисата во Сараево може да прерасне во величење на усташкиот режим

Слободен печат
Комесарот за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ, денеска нагласи дека мисата во Сараево за жртвите на Блајбург на крајот на Втората светска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Умре млад рапер од Босна, колегите се простуваат од него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Во Сараево почина младиот продуцент и музичар Ријад Фазлиќ Колатерал (25), јавуваат неговите колеги на социјалните мрежи. Причината за смртта сè уште не е позната....
Вести Регион

Добри вести од Сараево: Тестирани се 111 примероци, ниту еден нов позитивен случај на коронавирус

Слободен печат
На клиничкиот центар Универзитетот во Сараево се тестирани 111 примероци, а на коронавирусот се позитивни шест лица, но сите од нив се повторно тестирани. Со...