Tag : Нож

Останатo Спорт

ММА тренер со нож ги тера борците да се движат околу кафезот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џошуа Фабиа е еден од најконтроверзните тренери во ММА. Еднаков број експерти го сметаат за шарлатан и генијалец, а неговата „Школа за светска самосвест“ е...
Хроника

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(28) од тетовско село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“...
Хроника

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.М.(40) и Љ.В.(47), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „загрозување на сигурноста со...
Хроника

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат
Ноќеска во 00.20 часот во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода Б.В.(42) од Кочани постапувајќи по претходна пријава на В.Б.(41)...
Вести Свет

Напад со нож во центарот на Братислава, избодени четири лица меѓу нив и тинејџер

Слободен печат
Меѓу повредените е и еден тинејџер, а како што соопшти полицијата, напаѓачот е уапсен. Жртвите се пренесени во болница во Братислава и никој не е во сериозна состојба, додаде...
Вести Регион Слајдер

Напад со нож на протестите во Белград, едно лице повредено (ВИДЕО)

Слободен печат
На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се...
Хроника

Со нож рането момче во Чаир

Синоќа дежурен лекар од градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека кај нив бил донесен повреден 16 – годишник од Скопје. Според пријавеното, околу...
Ви Препорачуваме Хроника

Младите се почесто и полесно посегнуваат по пиштол или нож

Горан Наумовски
Полициските билтени секојдневно се полни со информации во кои наши млади и постари сограѓани настрадале или пак предизвикале инцидент во кој било употребен нож или...
Вести Свет

Ужасна снимка од Њујорк: Човек шета со нож во глава, се обидел да спречи грабеж на жена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи кружи ужасна видео снимка на која се гледа како 36 годишен маж со нож во глава шета низ улиците на Њујорк, а...
Вести Хроника

Прилепчанка нападната со нож од страна на својот сопруг

Слободен печат
Прилепчанка во полициската станица вчера пријавила физички напад од нејзиниот 57-годишен сопруг, кој и нанел тешки телесни повреди, информираат од МВР. Според овие информации, сопругот...