• Нож

Инцидент во Римини: Сомалиец со нож избоде петмина, меѓу кои и дете

Италијанската полиција уапси сомалиски барател на азил откако во саботата вечер со нож избоде четири лица и шестгодишно дете во туристичкиот град Римини, објави денеска новинската агенција АНСА. Истражителите засега исклучуваат терористички напад, додава АНСА. Министерката за внатрешни работи Лусијана Ламоргезе го опиша инцидентот како „исклучително сериозен” и во соопштението наведе дека во понеделник ќе …

Инцидент во Римини: Сомалиец со нож избоде петмина, меѓу кои и дете Read More »