• бори

Андреа вечерва ќе се бори за пласман во финалето на Евровизија

Вечерва во 21 часот на второто полуфинале на 66-тиот Евросонг кој се одржува во Торино, под покровителство на Европската радиодифузна унија (ЕБУ) и нејзината италијанска членка Раи, нашата евровизиска претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ на Александар Масевски ќе настапи под реден број 11, од вкупно 18 земји учесници. На евровизиската сцена во Пала Олимпико …

Андреа вечерва ќе се бори за пласман во финалето на Евровизија Read More »