10 C
Скопје

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно од сметката на лицето кое ги ангажирало…

Меган Маркл и принцот Хари составија подолг список со разни барања, поврзани со нивните јавни говори, но и појавувањата на настани, кој вклучува однапред загарантирана голема сума на пари што организаторот ќе им ја исплати, како и дека сами можат да изберат кој точно ќе ги најави и ќе го организира целиот настан.

Фото: Инстаграм

Покрај договорот со „Netfliks“, поранешната кралска двојка потпиша уште еден договор, со њујоршката агенција „Harry Walker“, која ја ангажираа за да им наоѓа профитабилни договори за настани на кои тие ќе одржуваат говори.

Сумата која ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно од сметката на лицето што ги ангажирало, а пред да се согласат со било што, парот сака да го знае приближниот број на луѓе кои треба да се појават на истото место, како и нивниот опис, кои се тие и што работат.

Фото: Инстаграм

Во договорот не ги заборавија ниту спонзорите, па парот инсистира да бидат упатени до најситните детали за тоа кој точно и како ќе ги финансира настаните, било да се тоа корпорации, поединци, членови на организации, луѓе од владата, а тие сакаат да знаат што точно тие добиваат од тоа спонорство.

Фото: Инстаграм

Парот исто така сака да знае дали тоа ќе биде програма во живо или однапред снимена програма, како и кој, освен нив, ќе се појави во улога на соговорник, што е тоа што публиката ќе го види на екраните, дали се ќе биде брендирано, што ќе гледаат соговорниците на екраните за време на презентацијата … Тие дури сакаат да знаат на кој начин ќе се емитува настанот, се со цел да не се посрамотат доколку има некаков технички проблем …

Фото: Профимедиа
Прочитајте и...  Разговор со Александра Миланова, сценаристка на релација Скопје - Лос Анџелес: Контактите се еден од најважните фактори за успех во Холивуд

Поврзани вести

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Слободен Печат

Остави Коментар