• појавување

Тодоров: Исчезнувањето и појавувањето на Мијалков не го решава системскиот проблем, проблемот постои

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство, Никола Тодоров во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма го окарактеризира исчезнувањето на Мијалков како лошо за него, но и за државата. Одамна, вели тој, „го познавам и бегањето никогаш не било негов стил“. Тодоров ја оцени како погрешна изјавата на премиерот Заев кој од пред …

Тодоров: Исчезнувањето и појавувањето на Мијалков не го решава системскиот проблем, проблемот постои Read More »