Tag : хари

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Остри коментари на сестрата на Меган Маркл – Било која пристојна личност не би си го дозволила тој срам!

Слободен печат
Сестрата на Меган Маркл, Саманта Маркл, ја повика војвотката да се извини поради „непримерните слики“ од посетата на националните гробишта во Лос Анџелес. Поранешната актерка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон веќе не е најомилена на кралскиот двор: Кралицата ѝ ја „украде“ титулата

Слободен печат
Познато е дека принцот Вилијам (38) и војвотката Кејт Мидлтон (38) се една од најпопуларните кралски двојки. Кејт повеќето време убедливо седеше на тронот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат
Фотографија која крие тајна… Меган и принцот Хари го воодушевија светот со најновиот портрет кој е создаден пред само неколку дена. Откако го напуштија кралското...
Жена Магазин Магазин слајдер

Таа се грижеше за принцовите, ги лекуваше раните на Лејди Ди, а потоа ја избркаа и фрлија сѐ што е нејзино!

Слободен Печат
Голема мистерија од британскиот двор е жената по име Барбара Барнс, која беше дадилка на принцовите Вилијам и Хари во осумдесеттите години, а потоа едноставно...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Меган Маркл и принцот Хари ќе снимаат риалити шоу: Камери ќе го следат секој нивни чекор во следните 3 месеци

Слободен печат
Парот сака на луѓето да им ја покаже целата добротворна работа со која се занимава, изјави изворот. Меган Маркл и принцот Хари се согласија во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам јавно му го честиташе роденденот на принцот Хари: Љубовта помеѓу браќата е неразделна!

Слободен Печат
По повод 36-от роденден на принцот Хари, денеска на официјалните профили на членовите од кралското семејство се појавија објави со честитки за војводата. View this...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неговите зборови и го кршеле срцето – Оваа сурова шега принцезата Дијана никогаш не можела да му ја прости на принцот Чарлс!

Слободен печат
Нови детали од кралското семејство и работите кои се случиле во минатото испливуваат на површината речиси секој ден… Откако се родил принцот Хари, принцот Чарлс...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Скриената симболика на омиленото цвеќе на принцезата Дијана: За неа овој скромен цвет бил посебен, еве зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Градинарот од британското кралско семејство открива зошто принцезата Дијана толку го обожавала овој цвет… Познато е дека омиленото цвеќе на принцезата Дијана било цвеќето наречено...