16 C
Скопје

Tag : настан

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Магазин Семејство

Онлaјн настанот #ВозможноЕ повикува да се направи чекор напред за амбициозна климатска акција сега

Слободен печат
#ВозможноЕ е тродневен онлајн настан, кој е во организација на Програмата за развој на Обединетите Нации (UNDP), Министерството за животна средина и просторно планирање и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешното момче се огласи по исчезнувањето на убавата актерка, на несреќниот настан реагираше на свој начин

Слободен печат
Биг Шон и Наја Ривера станаа пар во 2013 година, а на крајот на истата година тие се верија. Врската ја прекинаа во април 2014...
Вести Македонија Слајдер

Чадиковски: Новинарот има право на слободна проценка дали треба да известува од настан на кој партијата го доведува во прашање неговото здравје

Миа Агенција
Новинарот има право на слободна проценка и во случаите дали воопшто треба да известува од настан за кој проценува дека е од висок ризик, односно...
Вести Регион

Одложен најважниот настан на хрватското претседателство со ЕУ

Хрватското претседателство со Европската Унија поради ширењето на вирусот ковид-19 го одложи самитот меѓу земјите на ЕУ и западниот Балкан кој беше планиран за 7...
Вести Економија

Азески: Добивањето датум за почеток на преговорите значаен поттик за зголемена економска активност

Слободен печат
Членството во НАТО и добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ за земјава може да бидат значаен поттик за зајакнување довербата во државните институции,...
Вести Економија

Арсовска во Истанбул: 12 светски жени лидери со пораки до Владите на глобално ниво

Слободен печат
Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска учествува на седница на бордот на Глобалниот комитет на жени лидери. Од овој настан Комитетот...
Вести Македонија Слајдер

Пиле не смее да прелета: „Рекорд“ ќе биде затворен до 17 часот

Слободен печат
Поради активностите кои ќе се случуваат денеска во Собранието, а кои се однесуваат на ратификацијата на Протоколот за членство на Македонија во НАТО, полицијата ги...
Вести Македонија Слајдер

Струмичкиот карневал ќе одбележи три децении организирано постоење

Слободен печат
Годинашното издание на Интернационалиниот Струмички карневал годинава ќе помине под мотото „30 години ѕвезда под небото” со што ќе бидат одбележани три децении од организираното...