Tag : секој

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган“ – Кејт револтирана донела нова одлука

Слободен печат
На големо се анализира постапката на Кејт Мидлтон која тужела еден магазин. Имено, минатиот месец беше објавена статија за војвотката Кејт во магазинот „Tatler“ ,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Кој сака да пее, секогаш ќе најде песна – Моќни шпански цитати кои секој треба да ги прочита!

Слободен печат
Мала доза на мудрости која можеби ќе успее да ви ги отвори очите…   Не е важно да ви аплаудираат кога ќе влезете, туку да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности – Секој знак има барем една!

Слободен печат
Секој хороскопски знак е единствен и се одликува со посебни карактеристики кои го одделуваат од останатите. Комбинацијата од сите ваши предности и недостатоци резултира со...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие работи не можат да ги поднесат – Еве што може да го изнервира секој хороскопски знак!

Слободен печат
Секој човек нешто го нервира и може да го извади од такт. Ова се работите кои не можат да ги поднесат хороскопските знаци. Овен Овните...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Една работа која ја НОСИТЕ СЕКОЈ ДЕН во рацете е ПОВАЛКАНА од мобилниот телефон, но и од ВЦ школката

Слободен печат
Веќе е докажано дека ВЦ школката не е највалканото место во нашиот дом и дека кујнскиот сунѓер и мобилниот телефон имаат повеќе бактерии, но никој...
Вести Македонија Слајдер

Влада: Секој граѓанин е одговорен пред законот

Секој граѓанин е одговорен за своите постапки пред законот вклучително и македонските граѓани кои учествуваа во синоќешниот инцидент во скопската населба Ченто. Оттука граѓаните кои...
Магазин Хороскоп

Колкава и каква е моќта за предвидување на секој хороскопски знак?

Слободен печат
Секој од нас се сомнева дека има некој вид моќ за предвидување. Некои луѓе знаат кога да бидат на вистинското место, во вистинското време, додека...
Магазин Сцена

„Бекстрит Бојс“ се собраа против коронавирусот – Секој од својот дом и го запеаа својот голем хит (ВИДЕО)

Слободен печат
По примерот на многу славни личности во време на пандемијата на коронавирусот кои направија мини концерти од својот дом, култниот бенд „Бекстрит Бојс“ ја сними...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пробајте да не се наежите: 19 музичари ја изведуваат „Ода на радоста“, секој од својот дом (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради глобалната пандемија на коронавирусот речиси сите случувања во живо се одложени се додека земјата буквално не се поврати во живот, но многумина токму во...