24 C
Скопје

Трик кој успева секој пат: Еве како успешно да ги отстраните дамките од лак за нокти од облеката!

Трик кој е делотворен и кој треба да го знае секоја жена…

На сите барем еднаш ни се случило да се извалкаме додека ги лакираме ноктите, но за тој „проблем“ постои ефикасно решение. На тој начин ќе ги отстраните дамките од било која ткаенина или површина. Се што ви е потребно е малку лак за коса. Овој спреј ќе ја отстрани токму секоја дамка.

На било која површина или ткаенина да се наоѓа дамката, правилото е исто, дамката испрскајте ја со лак за коса, оставете да отстои 15 секунди, а потоа истријте ја добро.

Повторувајте ја постапката се додека дамката целосно да исчезне. Потоа тоа парче облека исперете го на вообичаениот начин.

Златно правило: Не користете ацетон за отстранување на лак од облеката, бидејќи може да ги избели и боите од парчето облека и да направи повеќе штета отколку корист.

Поврзани вести

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Остави Коментар