Tag : меган маркл

Магазин Магазин слајдер Слајдер

Принцот Филип е многу разочаран од Меган: Зошто таа не се откажа од актерството, како што јас ја напуштив кариерата за да бидам со кралицата?

Слободен Печат
Војводата од Единбург не може да разбере што било толку неподносливо во животот на неговиот внук и снаа за да се откажат од кралските должности....
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Меган Маркл и принцот Хари ќе снимаат риалити шоу: Камери ќе го следат секој нивни чекор во следните 3 месеци

Слободен печат
Парот сака на луѓето да им ја покаже целата добротворна работа со која се занимава, изјави изворот. Меган Маркл и принцот Хари се согласија во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Неговата животна приказна трогна многумина. Во знак на поддршка и почит, јавно, преку видеопорака, лично му се обрати и Меган Маркл, која потенцираше колку е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл се појави на шоуто „America’s Got Talent“ и расплака еден од натпреварувачите

Слободен Печат
Меган ги изненади учесниците и гледачите на финалето на шоуто „America’s got talent“, а особено учесникот Арчи Вилијамс кој се натпреварува како пејач. Таа реши...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл и принцот Хари ги вратија јавните пари во Британија со кои ја реновираа палатата во Виндзор

Слободен печат
Со својата одлука да го напуштат кралското семејство принцот Хари и неговата сопруга, американската актерка Меган Маркл неодамна објавија дека стануваат финансиски независни и дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл купиле вила од 18.000 метри квадратни во Монтесито, Калифорнија. Вилата е оддалечена околу 140 километри од Лос Анџелес, а некои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат
Долгоочекуваните бомбастични мемоари „Finding Freedom“, за Меган Маркл и принцот Хари конечно се објавени, а со тоа во јавност се појавија уште непознати делови за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат
Новата биографија која наскоро ќе излезе на пазарот, а која ќе открие многу недоумици и бројни затскриени афери на кралското семејство, на површина извади детали...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора ѝ го честита 39. роденден на војвотката од Сасекс, Меган Маркл. На твитер-профилот на кралското семејство е објавена пораката: „На војвотката од...