список Archives - Слободен печат

Tag : список

Вести Македонија

Деркоски: Гласачите од Пустец веројатно се уште се во избирачкиот список

Во избирачкиот список веројатно е дека сè уште се наоѓаат гласачите од Пустец, сè додека ја имаат личната карта и пасош, вели Оливер Деркоски, претседател...
Вести Економија

СРБИЈА НЕ Е ПОВЕЌЕ ДАНОЧНА ОАЗА: ЕУ ја отстрани земјата од „сивиот список“

Слободен печат
Министерскиот совет на ЕУ ја отстранува Србија од „сивиот список“ на даночни засолништа во Европа, бидејќи е утврдено дека земјата ги исполнила сите обврски од...
Спорт Фудбал

Барди неизвесен, без Бејтулаи против Словенија (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Словенија (10. октомври, Скопје) и Полска (13. октомври, Варшава) од...
Спорт Фудбал

Страшно трио ќе ја напаѓа Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Два натпревари кои што се многу важни за македонската репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година. Селекторот Игор Ангеловски се очекува в...
Спорт Фудбал

СОНОТ Е ЕУРО 2021: Милевски го објави списокот за Казахстан и Црна Гора!

Слободен печат
Младата македонска фудбалска репрезентација во првото коло од квалификациската група 6 во првото коло на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје со 7:1 беа...
Спорт Фудбал

Словенците го објавија списокот за дуелот со Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Денеска селекторот на словенечката фудбалска репрезентација Матјаж Кек ги објави имињата на играчите на кои ќе смета за претстојниот квалификациски натпревар за Европското првенство 2020...
Кошарка Спорт

Промени во „дрим тимот“, списокот скратен на 17 имиња (ВИДЕО)

Слободен печат
На СП во Кина Американците се во група со селекциите на Турција, Чешка и Јапонија. Синоќа одиграа меч меѓу себе, „сините“ славеа против „белите“ со...
Кошарка Спорт

Скола и Кампацо ќе ја предводат Аргентина на СП

Слободен печат
Репрезентациите започнаа да објавуваат со кои имиња ќе патуваат на планетарниот кошаркарски собир, сега тоа го направија и Аргентинците. „Гаучосите“, кои се наоѓаат меѓу фаворитите...
Кошарка Спорт

СП: Ѓорѓевиќ го скрати списокот пред Кина

Слободен печат
Селекторот на српската кошаркарска репрезентација, Александар Ѓорѓевиќ пред настапот на СП одлучи дека подготовките за Мундобаскет ќе ги продолжи со 14 играчи. За место на...
Кошарка Спорт

Ништо не препушта на случајот, Попович има и резервен список за СП

Слободен печат
Објавен е прелиминарниот список од 15 играчи, а освен тој има уште еден список од 14 „резерви“. Џулијус Рендл е последниот кошаркар кој одлучи да...