13 C
Скопје

Tag : спонзори

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Останатo Спорт

Федерер и Надал на удар на новинарите: Ако сакаш интервју мора да прашаш за спонзорите

Слободен печат
Рожер Федерер и Рафаел Надал се двајцата најомилени тенисери за навивачите, но состојбата е сосема поинаква кај новинарите. Бидејќи се тениски супер ѕвезди, новинарите тешко...
Спорт Фудбал

Сасуоло заработува повеќе од Јувентус, Интер, Милан во Серија А

Слободен печат
Реномираниот „Газета дело Спорт“ откри колку пари заработуваат екипите во Серија А од спонзорите. Очекувано, помеѓу најдобрите шест екипи кои имаат „најтешки“ спонзорски договори се...
Спорт Фудбал

Кои се спонзорите на екипите во Премиер лигата

Слободен печат
Екипите во Премиер лигата се очекува во наредната сезона да заработат дури 388 милиони евра, што претставува раст од 10 проценти во однос на минатата...
Вести Култура

СТАТУАФЕСТ И БАСКЕРКАРАВАН – Интернационален уличен уметнички фестивал

Слободен печат
Од 20 до 22 јуни со почеток од 18:30 до 23 часот ќе се одржи Интернационалниот фестивал за баскери и живи статуи – СТАТУАФЕСТ И...
Спорт Фудбал

Екипите и спонзорите ги враќаат влезниците на финалето во ЛЕ

Слободен печат
Финалето во Лигата на Европа во Баку можно е да се игра пред полупразни трибини поради лошата политика на УЕФА. Европската фудбалска федерација одлучи на...