13 C
Скопје

Tag : говор

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | Потресниот говор на режисерот на победничкиот филм: 4 дена пред снимањето му се случила најголемата трагедија во животот!

Слободен печат
Филмот ѝ го посвети на трагично загинатата ќерка, која многу се радувала на ова остварување и требала да учествува во него… Данскиот режисер Томас Винтерберг...
Вести Свет Слајдер

Кремљ со оцена на говорот на Бајден: Агресивен и неконструктивен, ултиматуми се генерално неприфатливи

Слободен печат
Официјален Кремљ го одби барањето на американскиот претседател Џо Бајден за итно ослободување на рускиот дисидент Алексеј Навални, јави агенцијата ДПА. – Ултиматумите се генерално...
Вести Свет

Говорот на Трамп поради кој му се заканува импичмент: Што им рече на поддржувачите пред да упаднат во Конгресот?

Слободен печат
Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп оцени дека обидите на Демократската партија да го тргнат од власта е „најголемиот лов на вештерки во историјата на...
Вести Свет

Последниот новогодишен говор на Меркел како канцелар на Германија го гледале девет милиони гледачи

И.И.
Околу девет милиони луѓе го гледаа новогодишниот говор на Ангела Меркел на телевизија, јави ДПА. Меркел за првпат покажа емоции: Ова е мое последно новогодишно...
Вести Свет

Тематско обраќање на Бајден до нацијата: Состојбата на американската економија и нејзините перспективи

Слободен печат
Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден денеска планира да одржи говор посветен на економијата на САД. Обраќањето, што ќе биде неговата родна држава Делавер, е едно...
Спорт Фудбал

ФОТО: Говорот на селекторот Ангеловски пред натпреварот со Грузија!

Слободен печат
Македонската А репрезентација се пласираше на Европското првенство после победата во Тбилиси пред три дена на 12 ноември 2020 година против Грузија (0:1). Селекторот Игор...
Живот Магазин Магазин слајдер

Предвоени говори рачно напишани од Хитлер продадени на аукција за 34.000 евра

Слободен Печат
Аукциска куќа во Минхен во петокот продала белешки од Хитлер кои ги пишувал за говорите што ги одржал пред Втората светска војна. Највисоката понудена цена...
Вести Македонија

Пендаровски во говор на 75. сесија на ОН: Постигнавме значаен напредок во учеството на жените во политиката

Слободен печат
Се соочуваме со невообичаени предизвици во време на ковид-19 што, за жал, ги продлабочија пред-пандемиските родови нееднаквости, рече претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај нив ништо не е бесплатно: Меган и Хари создадоа список со барања за секое јавно појавување!

Слободен печат
Сумата што тие ја бараат, а за која се претпоставува дека е околу еден милион американски долари за секој говор, мора да се плати директно...
Вести Свет Слајдер

Трамп со бизарен говор против демократскиот ривал: Бајден е против Господ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот претседател и кандидат на Републиканската партија на претстојните претседателски избори, Доналд Трамп изјави дека неговиот противник, демократот Џо Бајден е „против Господ“, иако Бајден...