Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Софи Елис Бекстор објави фотографија од болница…

Пејачката Софи Елис Бекстор, најпозната по хитот „Murder on the Dancefloor“, паднала од велосипед и завршила во болница, а на Инстаграм објавила фотографија на која ги покажала повредите.

„Завршив во болница синоќа откако се превртев на брег на Темза, додека возев велосипед. Објавив црно-бела фотографија за да не изгледам толку крваво. Добро сум, само имам неколку модринки и рани. Сакав да му се заблагодарам на персоналот во болницата што повторно ме ‘состави’“, напишала меѓу останатото покрај фотографијата.Им се заблагодарила и на луѓето кои застанале и ѝ помогнале, како и на многуте фанови кои ѝ испратиле пораки за поддршка и желби за брзо опоравување.

Прочитајте и...  Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)
инстаграм

Софи настрадала додека возела велосипед со сопругот Ричард Џонас, со кој има 5 деца.

View this post on Instagram

EDIT – hello all. Thank you for all the lovely messages. I should have said that the main reason I posted was to thank the incredible folk who stopped and helped (although the sympathy is very cheering) so don’t worry I’m ok and being well looked after. Richard has been amazing and the kids are being very sweet ❤️ Lots of love. I ended up in a&e last night after I took a tumble from the tow path down to the side of the Thames on my bike during an evening cycle. I’ve put the photo in black and white so it’s not too gory. 🩸I am ok, just a bit bruised and sore. I want to thank the ambulance crew and the staff at west mid hospital (where I was born, as it happens) for gluing me back together. I also want to thank Lucas, Colin, Josh and Willow who were 4 runners who stopped and helped @richardjonesface and I when I hurt myself. You were so calm, thoughtful and reassuring. Thank you very much. I hope you see this message as I didn’t get your details. You’re all lovely people. Xxxx

A post shared by Sophie Ellis-Bextor (@sophieellisbextor) on

Прочитај повеќе

Мерсиха Смаиловиќ, активистка: Уморни сме да бидеме само дел од фолклорот кога треба да ја прикажеме мултиетничноста на општеството

Јасмина Кантарџиева Димков

Најмалиот син на Лепа Брена вози „ѕвер“ од 500.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како изгледа патувањето со авион во услови на пандемија на ковид-19?

Слободен печат

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски

СЗО: Коронавирусот мутирал откако почнал да се шири низ светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Слободен печат

Виц на денот – Кусур

Слободен печат

Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Слободен Печат

Секој ден правел по 200 склекови, а резултатот после само еден месец бил неверојатен! (ФОТО)

Слободен Печат

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат