18 C
Скопје

Tag : насекаде

Жена Магазин Магазин слајдер

Благородна Абрашева-Ноциќ, сликарка на витражи: Убавината е насекаде околу нас, ама треба широко да ги отвориш очите за да ја видиш

Анита Златкова
Оригиналност, креативност и талент се зборовите со кои може да се опише нејзината работа и делата што ги создава со голема љубов кон сликањето на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Слободен печат
Погледнете како нашите омилени трендсетерки ги комбинираат бермудите ова лето… За некои од нас, бермудите се уште се резервирани само за лежерни и спортски комбинации,...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 21 јули, вторник – Енергијата е насекаде околу нас, искористете ја!

Слободен печат
Овен Вашата објективност, професионалност и посветеност во работата, секому ќе биде пример како се работи. Ќе препознавате убавина во сѐ што ве опкружува и со...
Вести Избори 2020

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

МИА Агенција
Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска од градскиот плоштад од Куманово на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат
Софи Елис Бекстор објави фотографија од болница… Пејачката Софи Елис Бекстор, најпозната по хитот „Murder on the Dancefloor“, паднала од велосипед и завршила во болница,...
Жена Магазин

ПМС: Венера е насекаде, и права спонзоруша е

Јасмина Кантарџиева Димков
Симболите на „родовиот идентитет“, Венера и Марс, кои вообичаено се користат за означување на полот се дел од системот на универзални симболи, широко распространети и...
Забава Магазин

Грозните тајни на Дубаи: Поради ова се оди во затвор!

Слободен печат
Голем број на луѓе ќе ви кажат дека Дубаи е највозбудливиот град во светот – на сите тие луксузни облакодери, тони злато, скапоцени автомобили, бајковити...