• тешко

Шестмина тешко повредени во сообраќајка близу Кичево

На 17.05.2022 во 18.20 часот во полициската станица во Кичево био пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај селото Колари, се случила сообраќајна несреќа помеѓу „мини купер” со италијански регистерски ознаки, управувано од Х.Б.(26) од Колари, „ауди” управувано од Л.А.(76) од село Зајас, и возило „рено” управувано од З.И.(52) од Скопје. По незгодата, …

Шестмина тешко повредени во сообраќајка близу Кичево Read More »