22 C
Скопје

Tag : тешко

Свет

Пет лица тешко ранети во пукање во Луизијана

МИА Агенција
Пет лица се примени во болница откако биле  тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Слободен печат
Фризурите од типот „ја завиткав косата набрзина“ секогаш се најпопуларни, но тешко е да изведете тие да изгледаат лежерно… Пунџата високо подигната на темето, лежерна...
Хроника

Тешко повредено дете во Виница

Вчера во 10.30 часот во полициската станица во Виница е пријавено дека на улицата „Ванчо Прке” возило „ланд ровер”, со винички регистарски ознаки, управувано од...
Хроника

Петмина тешко повредени во сообраќајка во Чаир

Синоќа на скопскиот булевар „Словенија” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(23) од Скопје и...
Хроника

Тешко повреден велосипедист во Прилеп

Вчера во 18.30 часот во полициската станица во Прилеп е пријавено дека  на улицата „Трајко Николовски” се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По разводот се огласи и мајката на Ким Кардашијан: „Мислам дека секогаш ќе биде тешко“

Слободен печат
Еден месец откако Ким Кардашијан поднесе документи за развод од раперот Канје Вест, се огласи и нејзината мајка Крис Џенер. „Мислам дека секогаш ќе биде...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тешко кој успева да допре до него: Ова е најчудниот хороскопски знак!

Слободен печат
Делуваат многу ладно, невклопливо и емотивно недостапно, а токму тоа е причината што другите ги доживуваат како чудаци. Родените во знакот на Јарецот често се...
Вести Хроника

Девојка тешко повредена во Чаир

Синоќа во 21 часот било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ патничко возило „ауди А3“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(23) од Скопје, удрило...
Вести Хроника

Двајца тешко повредени во сообраќајка во Скопје

Скопјанец со своето возило повредил две повозрасни жени. Вчера во 15.05 чaсот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од бул.„АСНОМ“ со ул.„Васко Карангелески“, патничко...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО| Трамп до демонстрантите: Знам дека ви е тешко, но, вратете се дома

Претседателот на САД, Доналд Трамп, преку видео порака на Твитер ги повика неговите приврзаници кои упаднаа во Капитол Хил да заминат дома, повторно напоменувајќи дека...