14 C
Скопје

Tag : пејачка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Слаѓана Милошевиќ во болница поради внатрешно крварење: Лекарите ја следат состојбата

Слободен печат
Пејачката и мултимедијалната уметница Александра Слаѓана Милошевиќ завршила на Ургентниот центар поради внатрешно крварење, пренесуваат српските медиуми. Наводно, Милошевиќ имала внатрешно крварење и ѝ била...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Пејачката отишла на смалување на желудникот, па покажала шокантни фотографии од исекотини и модринки по телото

Слободен печат
Телевизиската личност, модел и пејачка, Шанел Хејз, добила голем вишок килограми во текот и по бременоста. Како што вели, свесна е дека веројатно никогаш нема...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше, денес, околу 9 часот во белградскиот трговски центар „Ушќе“. Таа пристигна на местото за вакцинација непосредно пред закажаниот термин и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Шакира: Подготвен сум да излезам од дома и да почнам да снимам благодарение на мерките на претпазливост и вакцината

Слободен печат
Латино дивата Шакира, инаку позната по бујната руса коса, неодамна го  промени имиџот. Пејачката објави нова фотографија на својот  инстаграм – профил како бујна црвенокоса...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Жешки, згодни, исончани: Србинките се соблекоа во Дубаи и Египет, мажите се вртат по нив

Слободен печат
Иако во ек е пандемијата на коронавирусот, и можностите за патување во некои земји се забранети, а во некои лимитирани, сепак, тоа не ги спречи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За малку ќе го изгубевме Маркијан: Ребека во потресна исповед се присети на најтешката ноќ во животот

Слободен печат
Пејачката и претседателка на здружението „Дајте ни крилја“ Ребека Јанковска – Ристески, на својот профил на Фејсбук објави емотивен статус со потресна исповед. Во емотивната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Славната Барбра Стрејсенд денес го прослави 79-от роденден

Слободен печат
Легендарната музичка дива Барбра Стрејсенд, една од најпродаваните изведувачи на сите времиња, денес го прослави 79-от роденден. Родена е во еврејско семејство во Бруклин во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Бела чао“: Почина италијанската пејачка Милва

Слободен печат
Италијанската пејачка Марија Илва Бјокати, попозната како Милва, почина на 82-годишна возраст, јавија италијанските медиуми повикувајќи се на нејзиното семејство. Милва која боледуваше подолго време,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе настапува од дома: Коронавирусот ѝ го оневозможи одењето на австралиската пејачка на Евросонг

Слободен печат
Австралиската телевизија Ес-би-ес потврдила дека нивната претставничка Монтењ и останатата австралиска делегација нема да можат да отпатуваат во Холандија на Евросонг 2021 година, па затоа ќе се натпреваруваат од дома, користејќи ја нивната изведба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот сопруг на Ејми Вајнхаус: Бара милиони за некои од најголемите хитови што ги напишала додека биле во брак

Слободен печат
Пејачката Ејми Вајнхаус имаше само 27 години кога во 2011 година почина од труење од алкохол, а мајка ѝ Џенис реши дека сега е време...