9.2 C
Скопје

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес, а во некои случаи и анксиозност.

Болката најчесто се јавува поради современиот начин на живот, премногу време поминуваме во седење, неправилно држење, претерана физичка активност, но може да биде и некоја повреда или вроден деформитет.

Добра вест е дека јогата може значително да го ублажи ова непријатно чувство. Тоа што е најважно е да бидете упорни и редовно да ги практикувате овие вежби. Јогата е моќна, но само доколку правилно и редовно ја применувате.

Ви нудиме сет вежби кои имаат моќ да ја елимираат болката во грбот, на вас останува само да бидете дисциплинирани и редовно да ги правите…

Прочитајте и...  Дали билките помагаат во слабеењето, кои билки и како?

Поврзани вести

Рики Мартин со новиот имиџ ги разочара следбениците

Слободен печат

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е легендата за Петар Божаниќ

Милена Ризовска

Секое утро се будела преморена, па ставила ноќна  камера: Се шокирала кога забележала две очи!

Слободен печат

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Остави Коментар