1 C
Скопје

Tag : болка

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Прв и основен симптом на срцев удар е силната болка, научете да ја препознаете

Слободен печат
Како треба да се однесуваат пациентите со кардиоваскуларни болести во текот на летото, што мора да избегнуваат и без што не смеат да одат на...
Забава Магазин

Ве боли забот? Еве како да ја намалите болката

Слободен печат
Обично забоболката почнува навечер, кога стоматолошките ординации и аптеките се затворени, а дома, како за инает, нема ниедно апче против болка. Минутите минуваат бавно, болката...
Вести Свет Слајдер

Јуроп тудеј: Оздравените од коронавирус патат од замор, отежнато дишење и болка во мускулите

Слободен печат
Пациентите кои заздравиле од Ковид- 19, со недели, па и месеци, потоа продолжуваат да имаат последици во форма на хроничен замор, отежнато дишење, болка во...
Здравје Магазин

Неколку видови болка во телото кои не смеете да ги игнорирате!

Слободен печат
Хипохондриците мислат дека секоја помала болка е причина за аларм. Иако најчесто грешат, постојат болки кои навистина не треба да ги игнорирате и мора да...
Жена Магазин

Манекенката немала труднички стомак, ја носела истата облека, а поради болка отишла во тоалет па се породила (ФОТО)

Слободен печат
Австралиската манекенка Ерин Лангмејд (23) тврди дека немала поим дека е бремена затоа што користела контрацепција, немала ниту стомак, утрински мачнини и други симптоми кои...
Еспресо Шоу биз

Погребан раперот Гру: Сопругата и родителите скршени од болка, ги полевале со вода (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Раперот Далибор Андонов Гру беше погребан денес 12 септември, по 3 часот попладне. Вдовицата Даница ја држеле за да не падне кога тргнала поворката, како...
Еспресо Шоу биз

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Слободен печат
Животот воопшто не ја штедел, но таа сепак се изборила и тргнала по правиот пат. Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за...
Еспресо Шоу биз

Тоа што Хилари Даф му го направи на своето дете многумина го осудија (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Хилари Даф многумина ја нападнаа и осудија поради тоа што на својата осуммесечна ќерка се решила да и ги дупне ушите. Фотографијата која актерката...
Здравје Магазин

Опасноста демне од ВЛАЖНИТЕ КРПИ И КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ, внимавајте додека сте на плажа

Слободен печат
Првите симптоми се зачестено и болно мокрење, печење, чувство на полн мочен меур, промена во бојата на урината или непријатен мирис....