Tag : вежби

Забава Магазин Магазин слајдер

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат
Дебелината е еден од главните здравствени проблеми и предизвици на денешното општество, таа глобално е прифатена како важен променлив здравствен ризик фактор од хронични болести,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан позираше во чудна поза и го покажа целулитот! Лош фотошоп или реалност?! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (39) објави фотографија од теретана, бидејќи и како повеќето жени и таа има проблеми со целулитот. Познатата старлета е сликана во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вежбаме со Елена Мирческа: „Мост“ за стабилизирање на рбетот, колкот и колената

Ј.К.Д
Доколку работата ви е со седење и немате многу движење во текот на денот и чувствувате болка во половината и нозете, а грбот ви е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло и нејзиниот вереник објавија одлична идеја за тренинг во пар: Нејзините стомачни мускули се во прв план! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еден од најфит паровите на светот, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, заедно тренираат и тоа е тајната на нивниот квалитетен однос. Тие се поврзуваат со...
Останатo Спорт

Италијанска гимнастичарка подготви секси предизвик за домашно истегнување (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако во Италија која е една од најпогодените земји од пандемијата на коронавирусот полека животот се враќа во нормала, познатата гимнастичарка Карлота Ферлито и понатаму...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш – Можете да ги вежбате дома! (ВИДЕО)

Слободен печат
Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди. Оваа позната инструкторка по фитнес...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за задник (ВИДЕО)

Ј.К.Д
– Правилната форма пред и за време на изведувањето на вежбата е основа: колената се раширени колку колковите и паѓаат точно под нив, дланките паѓаат...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Тренинг сконцентриран на трицепсот, вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Ј.К.Д
Со денешниот сет на вежби од изолација, фитнес инструкторката Елена Мирческа акцентот го става на еден од најпроблематичните делови на женското тело – трицепсот, или...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби во домашни услови со Маја Талевска Печников 5. СЕТ (ВИДЕО)

Слободен печат
Маја Талевска Печников, инструкторка по пилатес, подготви нова серија на вежби за читателите на Слободен печат. Во видеото Маја ве води чекор по чекор, од...