7.9 C
Скопје

Tag : вежби

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Слободен печат
Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти....
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Домашен тренинг кој дава одлични резултати – Го затегнува и обликува секој мускул на телото!

Слободен Печат
Овој дваесет-минутен тренинг ќе го преобликува целото ваше тело… Овој тренинг ги активира сите мускули на телото, го покренува метаболизмот и го започнува процесот за...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Еве кое овошје треба да пробате да го јадете пред вежбање

Слободен Печат
Без оглед на вашиот избор за секојдневни вежби, без разлика дали станува збор за пешачење, трчање или обични гимнастички вежби по дома, вежбањето може да...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Најдобрите вежби за вратот – Потребни ви се само 10 минути за да и кажете збогум на болката засекогаш!

Слободен печат
Со цел да се спасите од неподносливата болка во пределот на вратот, потребни ви се само 10 минути дневно. Поради современиот начин на живот и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Моќни вежби: Се прават 10 минути дневно, а го отстрануваат подбрадокот засекогаш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Салото од овој дел од телото е најтешко да се отстрани, но со помош на овие вежби тоа навистина е возможно… Како и секој мускул...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Колку и како треба да тренирате во зависност од возраста?

Слободен печат
Неколку писатели објавиле книга со наслов „Како да ја доживеете стотата“ во која на читателите им објаснуваат колку и како би требало да вежбаат во...
Здравје Магазин Магазин слајдер

За 14 дена ќе имате витки нозе како супермодел: Овој тренинг дава феноменални резултати! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Витките и затегнати нозе се сон на секоја жена, а со овој тренинг е можно да се постигнат одлични резултати. Одлично е што нема да...
Вести Свет

Почнаа воените вежби на Украина и САД, два дена по вежбите на Русија и Белорусија

Слободен печат
Украина и САД започнаа заеднички воени вежби денеска, два дена откако Русија започна заеднички воени вежби со соседна Белорусија. Американската амбасада во Киев објави дека...
Вести Свет

Анкара најави руски поморски маневри во Медитеранот

Слободен печат
Анкара, во услови на зголемени тензии меѓу Турција и Грција околу правото на експлоатација на морски наоѓалишта на јаглеводородни горива, најави дека руската морнарица ќе одржи...