21.8 C
Скопје

Tag : едноставни

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оформете ги вашите нозе за ова лето: Тренинг за зацврстување на нозете за кој не ви е потребна опрема!

Слободен печат
Во потрага сте по едноставни, делотворни и брзи вежби за нозете кои ќе ги зацврстат вашите мускули и ќе ви помогнат да се вратите во...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Жена Магазин Магазин слајдер

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
За убава и здрава кожа најважна е правилната нега, а добриот пилинг е првиот чекор. Ви претставуваме неколку рецепти за пилинзи кои можете да ги...
Магазин Храна

Нека не ви биде здодевно – Направете ги овие едноставни колачиња со пиво (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Израдувајте ги домашните со ова мало слатко задоволство… Состојки: 5 кафени шолји – масло 3 кафени шолји – пиво 1 прашок за печиво брашно по...
Жена Магазин

11 работи кои жените сакаат мажите да ги знаат и да престанат да се однесуваат како идиоти!

Слободен печат
Од некои само на нив познати причини, кога станува збор за љубовните односи, мажите често ги доживуваат жените како некои мистични, целосно несфатливи суштества. Но,...
Еспресо Жена Магазин Мода

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Слободен печат
Шпанската кралица Летиција со секое појавување воодушевува со својот моден избор. Токму поради тоа таа често се наоѓа меѓу првите места на листата со најдобро...
Еспресо Убавина

Отстранете го целулитот со овие пет вежби (ВИДЕО)

Слободен печат
Погледнете ги овие пет едноставни вежби кои можете да ги правите и во вашиот дом, (со или без опрема), а кои се одлични во борбата...
Еспресо Храна

Посни колачиња со тиква

Слободен печат
Изненадете ги домашните со овие вкусни посни колачиња со тиква…   Потребни состојки: – 250 гр маргарин – 1 лажица мед – 1 чаша (200...