помогнат Archives - Слободен печат

Tag : помогнат

Здравје Магазин

Eсенцијални масла кои ќе ви помогнат да ги спречите грипот и настинките

Слободен печат
Бројни студии укажуваат на антибактериските и антивирусните својства на одредени етерични масла. Тоа пред се се масла од еукалиптус, оригано, каранфилче, бадеми, цимет, ѓумбир, лимон,...
Здравје Магазин

7 зачини и билки за успешна борба против ракот

Слободен печат
Благодарение на нивните антиоксидантни дејства, зачините како нане, чили пиперките, лук и ѓумбирот докажано дејствуваат како превенција, но исто така помагаат во лекувањето на пациентите...
Еспресо Секс

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Здравје Магазин

Овие намирници ќе ви помогнат да ги решите проблемите со хормоните

Слободен печат
Нивото на женските полови хормони, естроген и прогесторенот, варира во различни фази од животот, а со стареењето нивното производство се намалува. До пореметување на нивното...
Здравје Магазин

Намирници кои ќе ви помогнат да ја намалите желбата за благо

Слободен печат
Добро е познато дека шеќерот предизвикува голема зависност, па навистина е многу тешко да се прекине со консумирањето на благо. Поради тоа, за да ја...
Здравје Магазин

Имате проблеми со варењето? Овие три рецепти ќе ви помогнат веднаш!

Слободен печат
Ве мачи стомакот и имате проблеми со варењето? Веројатно имате дигестивно нарушување кое е можно да го решите со 3 проверени рецепти. Погледнете како…. Нередовната...
Магазин Семејство

Како да воспитате добро дете?

Слободен печат
И покрај целото лудило на модерното време, основното морално воспитување на детето не се променило. Родителите сакаат нивните деца да ги остварат своите цели и...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Магазин Семејство

Трикови кои ќе ви помогнат лесно да се спакувате (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е најдоброто време за патување? Се подготвувате за вашиот одмор? Ви нудиме одлични трикови кои ќе ви помогнат подобро да се спакувате, да заштедите...
Здравје Магазин

Изгоревте од сонцето? Без грижа, овие природни лекови ВЕДНАШ ќе ви помогнат!

Слободен печат
Доколку на одморот сонцето ве „изненади“ со болни изгореници на кожата, не се грижете бидејќи решението се наоѓа во вашата кујна. Доколку на одморот не...