1 C
Скопје

Tag : помогнат

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ве стегаат новите чизми? Овие четири одлични трикови ќе ви помогнат да ги разгазите и да ги прилагодите на својата нога!

Слободен печат
Едвај ги дочекавте ладните денови со гордост да ги прошетате вашите нови чизми? Ги облековте излеговте од дома, а веднаш потоа започна пеколот? Неразгазените обувки...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат
За чистењето да ви биде поефикасно и за домот подолго да ви останува чист по „генералката“, почнете да ги применувате следниве 5 едноставни трикови, кои...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ужасно се плашите од коронавирусот? 7 совети кои ќе ви помогнат да се опуштите!

Слободен печат
Секој се прилагоди на оваа ситуација најдобро како што знаеше и со доаѓањето на летните месеци, голем број луѓе се надеваа дека сето тоа е...
Вести Свет Слајдер

Макрон: Светските сили се должни да му помогнат на либанскиот народ

МИА Агенција
Светските сили се должни да му помогнат на либанскиот народ по катастрофалната експлозија што уништи голем дел од Бејрут, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Здравје Магазин

Eсенцијални масла кои ќе ви помогнат да ги спречите грипот и настинките

Слободен печат
Бројни студии укажуваат на антибактериските и антивирусните својства на одредени етерични масла. Тоа пред се се масла од еукалиптус, оригано, каранфилче, бадеми, цимет, ѓумбир, лимон,...
Здравје Магазин

7 зачини и билки за успешна борба против ракот

Слободен печат
Благодарение на нивните антиоксидантни дејства, зачините како нане, чили пиперките, лук и ѓумбирот докажано дејствуваат како превенција, но исто така помагаат во лекувањето на пациентите...
Еспресо Секс

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Здравје Магазин

Овие намирници ќе ви помогнат да ги решите проблемите со хормоните

Слободен печат
Нивото на женските полови хормони, естроген и прогесторенот, варира во различни фази од животот, а со стареењето нивното производство се намалува. До пореметување на нивното...