5 C
Скопје

Tag : болката

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Најдобрите вежби за вратот – Потребни ви се само 10 минути за да и кажете збогум на болката засекогаш!

Слободен печат
Со цел да се спасите од неподносливата болка во пределот на вратот, потребни ви се само 10 минути дневно. Поради современиот начин на живот и...
Здравје Магазин

Лесна вежба која ќе ве ослободи од болката во грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сетете се само како бебињата си играат со стапалата додека не проодат. Е тоа е вежбата за вас…. Причините за болка во грбот се различни,...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

БОЛКАТА НЕ СЕ НАМАЛИЛА НИТУ ПО 20 ГОДИНИ: Цеца по смртта на Аркан не стапнува на ова место (ФОТО)

Слободен печат
Светлана Цеца Ражнатовиќ во една своја исповед се присетила на кобниот јануари далечната 2000 година, па признала дека оттогаш никогаш не влегла во хотелот каде...
Еспресо Здравје

4 вежби кои засекогаш ќе ви ја отстранат болката од грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Нема личност која во некој период од својот живот не се соочила со болки во грбот, а за тоа да се реши потребни се вежби....