1 C
Скопје

Tag : грбот

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ја надминете болката!

Слободен печат
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен тоа, предизвикува стрес,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Работењето на компјутер го уништува здравјето: Не страдаат само вратот и грбот, туку целиот организам!

Слободен печат
Болките во `рбетниот столб, а особено во вратниот дел од грбот, можат да се избегнат… Кога се повеќе време поминуваме на компјутер, особено сега, кога...
Жена Магазин Магазин слајдер

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат
Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем. За среќа, дерматолозите...
Здравје Магазин

Мешавина која моментално ќе ве ослободи од болките во грбот

Слободен печат
Дали на работа премногу седите и поради тоа често ве боли крстот? Ако одговорот е да, тогаш овој рецепт е вистинската работа за вас. Сите...
Магазин Семејство

Колку е важен душекот на кој спиете за вашата добросостојба и вашето здравје?

Слободен печат
После напорен ден не постои ништо друго освен што сакате да си легнете во вашиот кревет и квалитетно да се наспиете. Но, понекогаш тоа е...
Здравје Магазин

Лесна вежба која ќе ве ослободи од болката во грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сетете се само како бебињата си играат со стапалата додека не проодат. Е тоа е вежбата за вас…. Причините за болка во грбот се различни,...
Здравје Магазин

Магичен спој на три состојки – Стар домашен лек против артритис, болки во грбот и нозете

Слободен печат
Оние кои го пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите… Кога модерната медицина не помага најдобро е да се...
Еспресо Здравје

4 вежби кои засекогаш ќе ви ја отстранат болката од грбот (ВИДЕО)

Слободен печат
Нема личност која во некој период од својот живот не се соочила со болки во грбот, а за тоа да се реши потребни се вежби....