Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем.

За среќа, дерматолозите ја открија најчестата грешка која го предизвикува овој проблем.

Како што наведуваат, неправилниот редослед при бањањето и туширањето може да предизвика акни на грбот.

Поточно, ако прво ја миете косата, па додека имате регенератор на неа го миете и телото, и вие ја правите грешката.

Косата треба прво добро да ја измиете и да нанесете регенератор. Потоа да ја соберете со штипка. Потоа темелно измијте го телото. Откако ќе ја исплакнете косата, не заборавајте уште еднаш да нанесете гел за туширање или сапун со цел да ги отстраните сите хемикалии кои претходно ги нанесовте на косата.

Прочитајте и...  Луксуз од 24 карати: Позлатен хотел за гости со екстравагантен стил (ВИДЕО)

Средствата за коса кои доаѓаат во допир со кожата може да ви наштетат на порите. Затоа од клучно значење е регенераторот или маската да не остане на кожата на грбот.

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат