-1 C
Скопје

Tag : правите

Магазин Магазин слајдер Семејство

Идеи за мајките: 8 работи кои можете да ги правите додека го доите своето бебе

Слободен печат
Искористете го времето додека го храните своето бебе на најдобриот можен начин. Ова се нашите идеи како вие и вашето бебе да уживате во тоа...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Четири грешки кои сигурно ги правите при перењето на пешкирите: Ова е единствениот начин тие да останат меки!

Слободен печат
Дознајте каде грешите при одржувањето на пешкирите… Колку долго пешкирите ќе останат меки и колку добро ќе ја впиваат водата зависи само од тоа како...
Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

На овој начин го уништувате јадењето – Најчести грешки што ги правите додека брзате да зготвите нешто

Слободен печат
Колку и да сте вешти во кујната, додека подготвувате јадење набрзина, можат да ви се случат одредени грешки што комплетно ќе ви го уништат јадењето....
Жена Магазин Магазин слајдер

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат
Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем. За среќа, дерматолозите...
Еспресо Секс

Се разочаравте во љубовта, бидејќи постојано правите погрешни избори: Проблемот е во вас, еве зошто…

Слободен печат
Колку пати сте се разочарале во љубовта, тврдејќи дека од неа ќе се откажете засекогаш, бидејќи постојано „налетувате“ на погрешни лица. Или се емоционално недостапни...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Престанете да ги правите овие ГРЕШКИ и СЕКОГАШ ќе имате совршени нокти (ФОТО)

Слободен печат
Полесно е отколку што мислите… Инстаграм профилот nail_zone подготви неколку фотографии со совети што да не правите со вашите нокти, односно го понуди и правилниот...
Здравје Магазин

Што му правите на телото кога често јадете виршли, колбаси и салами?

Слободен печат
Преработките од месо, како што се виршлите, колбасите или саламите, имаат многу кaлории, масти и сол. Со редовното консумирање (неколку пати неделно) вашиот организам го...