29 C
Скопје

Tag : имате

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Имате ист хороскопски знак со вашиот партнер? Еве што треба да знаете…

Слободен печат
Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Без одложување на обврските: Како покрај работата да имате и квалитетен приватен живот

Слободен печат
Знаеме, многу работите и потребен ви е одмор од време на време. Колкумина од вас биле на Фејсбук, Инстаграм… во текот на работното време? Следат...
Вести Регион

Дачиќ: Дијалогот меѓу власта и опозицијата не се желби и поздрави, мора да имате политика

МИА Агенција
Следната недела, претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, ќе разговара со претседателот на Комисијата за надворешна политика на Европскиот парламент (ЕП), Дејвид Мекалистер, за...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Супер трик со чија помош во вашиот плакар ќе имате двојно повеќе место за облеката

Слободен печат
Сигурни сме дека и вие, како и повеќето, имате проблем со немањето на доволно простор во гардероберот. Иако можеби веќе безнадежно сте ги испробале сите...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Ако имате проблем со памтењето на своите обврски, Вибер има нова корисна опција за вас

Слободен печат
Функцијата се активира со долго притиснување на било која белешка во рамките на My Notes… Популарната апликација за бесплатна комуникација „Rakuten Viber“ ја претстави новата...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Како да си помогнете доколку имате запек

Слободен печат
Нутриционистите велат дека луѓето што страдаат од запек, проблемот може да си го олеснат со промена на начинот на исхрана, односно со почесто консумирање на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви се појави мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот и ќе предизвика мувла, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Сте се впуштиле во нова врска и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Слободен печат
Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето. Само вашето срце ќе одлучи кога е спремно да продолжи понатака,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат
Ако поради некоја причина повеќе сакате да се бричите отколку да ги депилирате нозете, потребно е да го знаете овој трик. Едно од се попопуларните...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки. Сами направете домашно средство за чистење на...