-2 C
Скопје

Tag : Акни

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Убавата ќерка на Хајди Клум откри како навистина изгледа!

Слободен печат
Ќерката на Хајди Клум, Лени има 16 години и веќе стана пример за многумина благодарение на нејзината искреност. Тинејџерката, која ја следат половина милион луѓе...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Сѐ повеќе луѓе се жалат на иритации и акни – Несакани ефекти од носењето маски за кои малку се зборува

Слободен печат
Носењето маски за лице е еден од ефективните начини да го намалиме ширењето на ковид-19, а тоа стана нашата нова норма па треба да се...
Жена Магазин Магазин слајдер

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат
Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем. За среќа, дерматолозите...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Како да ги избегнете црвенилата и лузните на лицето кога носите заштитна маска

Слободен печат
Експертите дадоа упатства како да се спречат оштетувањата на кожата што може на сите да ни користат. Освен социјалната дистанца, заштитните маски, заедно со ракавиците,...
Жена Магазин

Никол од Пула проговори за проблемот со акните: Ме избегнуваат бидејќи им се гадам, ме викаат чудовиште

Слободен печат
Младата девојка од Пула ја воодушеви јавноста кога одлучи да проговори за проблемот со акните. Никол Смољан од Пула има тешок облик на акни, а...
Еспресо Шоу биз

„Имам широк нос, акни и кратки трепки…“ – Елена Ристеска објави запрепастувачка фотографија со порака (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Елена Ристеска во буквална смисла ги изненади своите обожаватели на социјалните мрежи со последната објава на Инстаграм. Се работи за селфи-фотка на која...
Здравје Магазин

НЕ ГИ ИСТИСНУВАЈТЕ ГРУТКИТЕ ПОД КОЖАТА: Тоа не се акни и можете да си направите проблем

Слободен печат
Направете разлика меѓу обичните акни, липомите и атеромите...
Еспресо Убавина

ВИСТИНИ И МИТОВИ: Користите ли паста за заби во вашите рутини за убавина?

Слободен печат
Овој метод беше популарен меѓу тинејџерките во доцните 90-ти и раните 2000-ти, но дали бил толку безбеден колку што ни изгледал?...
Еспресо Убавина

Дерматолозите советуваат: Лицата со проблематична кожа да го исфрлат шеќерот

Слободен печат
Ако сте љубител на слатки, а имате проблем со кожата, внесот на шеќер треба да го сведете на разумна мерка. Дерматолозите предупредуваат дека со слатките...
Еспресо Здравје

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА: Три одлични причини зошто да измешате мед и цимет

Слободен печат
Вкусовите на медот и циметот заедно споени се толку компатибилни, но ретко кој се сетил дека овие две состојки можат да бидат одличен лек за...