Tag : грешка

Вести Свет

Државна помош добија и милион починати Американци, по грешка на системот во Финансии

Слободен печат
Американското Министерство за финансии по грешка испратило чекови со државна помош на адресите на повеќе од милион мртви Американци, откриваат набљудувачите во Конгресот, пишува „Вашингтон...
Жена Магазин Магазин слајдер

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат
Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем. За среќа, дерматолозите...
Вести Македонија Слајдер

Димитров: НАТО ја поправи грешката за државјанството

Слободен печат
По критиките во јавноста дека во графата за државјанство НАТО ја користи формулацијата „граѓани на Северна Македонија“, реагираше Министерството за надворешни работи. Министерот Никола Димитров...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за генетската лотарија, никогаш не знаете што ќе добиете… Можеби ќе бидете копија на вашата мајка, а можеби повеќе ќе личите на...
Магазин Сцена

Анастасија Ражнатовиќ откри која е нејзината најголема животна грешка!

Васко Спасоски
Пејачката Анастасија Ражнатовиќ, во изолација oд својата соба, со своите следбеници на Инстаграм ги сподели најинтимните делови од својот живот, а со тоа откри која...
Вести Свет Слајдер

САД: Иран направи страшна грешка со соборувањето на украинскиот авион

Слободен печат
Соборувањето на украинскиот авион, во кој погинаа 176 лица, претставува ужасна трагедија, изјави денеска висок американски неименуван претставник, откако Техеран призна дека по грешка со...
Вести Свет Слајдер

Трамп за уривањето на украинскиот авион во близина на Техеран: Некој можеби направил грешка

Слободен печат
Украинскиот авион кој падна недалеку од Техеран, бил погоден со ракета за противвоздушна одбрана, најверојатно по грешка, пишува „Њузвик“, повикувајќи се на свои извори од...
Еспресо

Џенифер Лопез ја повтори „катастрофалната грешка“ од минатата година! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред неколку дена пејачката и актерка, беше забележана во фармерки кои на друштвените мрежи беа прогласени за најгрдиот модел на светот, но вчера таа облекла...
Вести Регион

Колинда откако ги повика граѓаните да гласаат за Милановиќ: Погрешно ми кажаа, гласајте за бој 2

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека по грешка ги повикала избирачите да гласаат за нејзиниот противкандидат Зоран Милановиќ во вториот круг од претседателските избори,...
Еспресо Шоу биз

Кетрин Зита Џонс несакајќи му ја пресече ногата на Мајкл Даглас (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кетрин Зита Џонс на Инстаграм за Божиќ објави семејна фотографија од одморот во Зимбабве. Наместо насмеаните лица на Кетрин и Мајкл Даглас и нивните...