ТЕ-ТО го доби тендерот на БЕГ вреден 21,6 милиони евра

Друштвото за производство на електрична и топлинска енергија ТЕ-ТО АД-Скопје го доби тендерот за набавка на природен гас, распишан од Производство на топлина „Балкан Енерџи“ ДООЕЛ Скопје.

Според податоците објавени на Електроснкиот систем за Јавни набавки, станува збор за набавка на природен гас до 63.000.000 Nm3 за мерни станици на договорниот орган – Топлана Исток, Топлана Запад и Топлана 11 Октомври во Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.330.278.474 денари или околу 21,6 милиони евра, а се предвидува испораката да започне од 01.10.2019 и се планира да заврши 30.04.2020 година.

Прочитајте и...  СЗО ќе апелира за собирање милијарда долари

Прочитај повеќе

Тринаесет новозаразени во Бугарија, вкупно 624 лица

Слободен печат

ИПИ: Загрозена слободата на медиумите во Европа во време на здравствена криза

Слободен печат

Над 4.000 новозаразени за еден ден во Германија

Слободен печат

Еуроњуз: Нема сигурен лек за лекување на Ковид-19

Слободен печат

Над 450 илјади заразени, 16.111 починати лица од Ковид-19 во САД

Слободен печат

Денес од 16 часот во продолжен викенд карантин

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кумуцакос: Правиме се што можеме за здравјето на бегалците и мигрантите на островите

Слободен печат

Уште една жртва од Ковид-19 во Албанија

Слободен печат

Косово: Тројца новозаразени и еден излекуван од Ковид-19

Слободен печат

Мерката 14.500 плата ќе ја користат и управителите и сопствениците, а бројот на вработени да се задржи наместо до септември до јули

Слободен печат

Топ пет руски митови за НАТО и Ковид-19

Слободен печат

Времето денес сончево со температура до 25 степени

Слободен печат