Tag : природен

Жена Магазин

Русинка родила бебе какво што се РАЃА ЕДНАШ во 625 милиони случаи – ДОКТОРИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ!

Слободен печат
Бебето е зачнато по природен пат, но не се развивало во матката, туку надвор од неа. Бебето го нарекле Вероника. Име кое значи „она што...
Вести Економија

ТЕ-ТО го доби тендерот на БЕГ вреден 21,6 милиони евра

Слободен печат
Друштвото за производство на електрична и топлинска енергија ТЕ-ТО АД-Скопје го доби тендерот за набавка на природен гас, распишан од Производство на топлина „Балкан Енерџи“...
Здравје Магазин

Го намалува апетитот, ја подобрува работата на срцето и ги топи килограмите

Слободен печат
Природниот оцет е чудотворна намирница која благотворно влијае на нашето здравје. Богат е со антиоксиданти кои го забавуваат процесот на стареење, развојот на одредени облици...
Вести Економија

Европската унија за пет пати го зголеми увозот на американски гас

Слободен печат
Европската унија за дури 367 проценти или речиси пет пати повеќе го зголеми увозот на течен природен гас (LNG) од САД во изминативе година дена....
Здравје Магазин

Што треба да јадете кога вашиот имунитет е многу ослабен?

Слободен печат
Имунитетот е предуслов за добро здравје, а ако сакате да го одржите силен, внесете промени во вашата исхрана… Загадениот воздух, нездравата храна и големиот стрес...
Здравје Магазин

Сосема природен третман со само две состојки кој ги отстранува сите масти во телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените масти во крвта се болест на денешницата… Понекогаш при зголемени масти можат...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Природен рецепт за брзо потемнување

Слободен печат
Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен. Ова лето конечно ќе имате...
Здравје Магазин

Моќен природен лек – 5 нешта кои босилекот ги лекува како од шала

Слободен печат
Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – Истолчете...
Здравје Магазин

Направете го сами овој природен лек и спасете се од хемороидите (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ако имате проблем со хемороиди, пробајте го овој природен рецепт. Сигурно ќе ви помогне! Многу луѓе имаат проблеми со хемороидите, а често не сакаат да...
Здравје Магазин

Имате болки во грлото? Пробајте чај од жалфија

Слободен печат
Сѐ што е природно е најдобро по здравјето. Многу луѓе одлучуваат да пробаат природни алтернативи кои ќе им го подобрат здравјето. Има многу билки во...