Tag : тендер

Вести Македонија Слајдер

Општина Чаир објави тендер за фирма што ќе ја отстрани дивоградбата пред ТЦ Мавровка

Слободен печат
Истекоа законските рокови во кои непознатиот инвеститор требаше сам да ја урне дивоградбата пред ТЦ Мавровка. Бидејќи објектот не е срушен, а рокот е истечен,...
Скопје Слајдер

Град Скопје објави тендер за автобуско метро од Ѓорче до Ново Лисиче

Слободен печат
Град Скопје денеска објави тендер за изработка на идеен проект за изградба на брз автобуски систем – БРТ (автобуско метро) за трасата Ѓорче Петров –...
Вести Македонија Слајдер

Дали Ристо Новачевски, кумот на Груевски бил вистинскиот сопственик на Дијамед Македонија Скопје?

Слободен печат
Дијаграм кој стигна до Либертас.мк, а кој според нивни сознанија потекнува од една државна институција, ја отсликува пајажината сплетена околу фирмата ПЗУ Дијамед Македонија Скопје....
Вести Македонија

МЗ: Компаниите кои го добија тендерот не можат да ги испорачаат респираторите

Слободен печат
Двете компаниите кои го добија тендерот за набавка на 31 респираторна машинa, не известија дека нема да бидат во можност да ги испорачаат респираторните машини...
Вести Македонија Слајдер

Вработен во Државниот архив „ненамерно“ додал три нули на тендерот за кетеринг

Слободен печат
Откако на социјалната мрежа Твитер беше објавено дека од Државниот архив распишале тендер за кетеринг во вредност од речиси шест милиони евра, односно 354 милиони...
Вести Економија Слајдер

Државна видеолотарија демантира: Не трошиме државни пари

Слободен печат
Откако од страна на двајца пратеници од опозицијата Државната видеолотарија беше спомената дека преку неа се трошат државни пари за набавка на 1.500 терминали во...
Вести Економија

Издвоени 19 милиони евра за набавка на механизација за ископ на јаглен во РЕК Битола

Слободен печат
АД ЕСМ денеска објави јавен повик за набавка на помошна механизација за РЕК Битола во вредност од 19 милиони евра со која се планира да...
Вести Економија

При крај се подготовките за објавување тендер за изградба на хидро електраната Чебрен

Слободен печат
Подготовките за објавување на тендер за изградба на хидро електраната Чебрен по принцип на јавно приватно партнерство (ЈПП) се во финална фаза, порача вицепремиерот за...
Вести Скопје

СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИЕ ДИГИТАЛНА ЕЛКА: Новогодишното украсување на главниот град ќе чини 285.000 евра

Слободен печат
Новогодишното украсување на Скопје годинава ќе го чини градот 285 илјади евра, бројка која лани беше 260 илјади евра. Тендерот за украсувањето го доби фирмата...
Вести Економија

Објавен тендер за изградба на прeчистителна станица во Општина Битола

Слободен печат
Финистерството за финансии, преку единицата за централно финансирање и склучување на договори, го објави тендерот „Изградба на пречистителна станица и реконструкција и надградба на канализационата...