Tag : набавка

Вести Регион

Приведени премиерот на Федерација БиХ и уште две лица поради аферата респиратори

Слободен печат
Претседателот на Владата на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, директорот на управата за Цивилна заштита Фахрудин Солак и сопственикот на фирмата „Сребрена малина” Фикрет...
Вести Македонија

МЗ: Компаниите кои го добија тендерот не можат да ги испорачаат респираторите

Слободен печат
Двете компаниите кои го добија тендерот за набавка на 31 респираторна машинa, не известија дека нема да бидат во можност да ги испорачаат респираторните машини...
Вести Македонија Слајдер

Ивановска: ДКСК ја следи транспарентноста при јавните набавки и донации и дали некој нелегално профитира

Слободен печат
Антикорупциската комисија ја следи содржината, транспарентноста и отчетноста при јавните набавки и донации, во услови кога тие се зголемени поради корона вирусот, изјави во „Утрински...
Вести Македонија Слајдер

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Слободен печат
Владата на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Уредбата за интервентна набавка на респираторни машини за време на вонредна состојба., со која се уредуваат...
Вести Македонија

Објавен јавен повик за интервентна набавка на заштитни маски

Слободен печат
Владата денеска објави јавен повик за интервентна набавка на заштитни маски со цел спречување на последиците од корона вирусот (COVID 19) за време на вонредната состојба. Јавниот...
Забава Магазин

 Не претерувајте со купувањето на храна, хранете се здраво и тогаш кога сте во изолација

Слободен печат
Опасноста од ширење на коронавирусот е реална и затоа секој од нас се обидува да се заштити. Најдобар начин за спречување на заразата е одржувањето...
Вести Скопје

Црвен крст се мобилизира да им помогне на ранливите категории во набавката на производи

Слободен печат
Десет мобилни тимови на Црвениот крст на град Скопје од утре им се на располагање на ранливите категории граѓани кои имаат потреба од помош околу...
Вести Македонија Слајдер

Филипче најави набавка на 50 респираторни машини, дополнителна заштитна опрема, тестови и апарати за рендген

Дејан Андоновиќ
Педесет респираторни машини, дополнителна заштитна опрема, 1.000 нови тестови и два мобилни апарати за рендген снимање (со цел пациентите да не одат на Рендген институтот)...
Вести Економија

Бензинците со половина помал данок споредено со дизелашите, кај возила до 10.000 евра

Слободен печат
Возилата ќе се даночат според еколошката категорија. Од први јануари, за возила до 10.000 евра вредност, износот на данок ќе се пресметува само според емисијата...
Вести Економија

ТЕ-ТО го доби тендерот на БЕГ вреден 21,6 милиони евра

Слободен печат
Друштвото за производство на електрична и топлинска енергија ТЕ-ТО АД-Скопје го доби тендерот за набавка на природен гас, распишан од Производство на топлина „Балкан Енерџи“...