Сосема природен третман со само две состојки кој ги отстранува сите масти во телото (РЕЦЕПТ)

Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените масти во крвта се болест на денешницата…

Понекогаш при зголемени масти можат да се забележат наслаги од масно ткиво со жолта боја во облик на плочки или чворчиња на горниот очен капак или на некои други делови од телото.

Со напредувањето на болеста доаѓа до здебелување на ѕидовите на крвните садови, атеросклероза, за која придонесуваат и други фактори (пушење, алкохол), а последица на сето тоа, за жал, најчесто се кардиоваскуларните болести кои се еден од водечките причинители за смрт во светот.

Доколку имате зголемени масти во крвта, ви го препорачуваме овој лек, бидејќи тој им помогнал на многумина.

Прочитајте и...  Виц на денот - Внуци

Состојки: суви смокви и јаболков оцет

Третманот направете го навечер, а применувајте го следното утро. Земете три суви смокви и добро избоцкајте ги со чепкалка од сите страни, а потоа ставете ги во стаклен сад во кој сте ставиле 2 децилитри јаболков оцет.

Оваа смеса нека стои преку ноќ, а следното утро изедете ги трите закиселени смокви. Остатокот од оцетот не го фрлајте туку во истиот оцет наредната ноќ повторно ставете три смокви кои ќе ги подготвите на ист начин.

Тие 2 децилитри оцет користете ги седум дена, повеќето смоквите ќе го упијат. Осмиот ден земете нови 2 децилитри оцет и постапката повторете ја уште една недела. Третманот трае 14 дена.

Прочитај повеќе

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски

Чувствувате лош мирис кој доаѓа од одводот? Со само три состојки веднаш ќе го решите проблемот!

Слободен печат

Инспиративен живот во седмата деценија: Смиљка, Воскресија, Софија и Сузица, четири жени, четири креативни приказни

Јасмина Кантарџиева Димков

Претерала: Фановите ја подбраа Дара Бубамара: „Ти си куп пластика“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Слободен печат

Таа е кул мајка која обожава да танцува: Џесика Алба ја освои Тик-Ток платформата и ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Слободен Печат

Трамп ѝ рече на Меланија да се насмее, таа му возврати со гримаса: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов тренд кај идните невести: Дали ова ќе биде главниот аксесоар на венчавката? (ФОТО)

Слободен Печат

Почетокот на владеењето на кралицата Елизабета Втора го одбележале паѓањето на Бртанската империја и сиромаштијата во државата: Зошто само Британија уште го практикува крунисувањето?

Слободен Печат

Штета, штета – предоцна… За што жалел Бетовен во последните мигови од животот?

Слободен печат