22 C
Скопје

Tag : состојки

Магазин Магазин слајдер Храна

Совети од кујната: Најчести грешки при мерењето состојки

Слободен печат
Некој при готвење може да стави состојки „од око“ и на крај да добие совршен оброк, но некому му се потребни кујнски алатки за мерење,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини кои ќе ги пробате!

Слободен печат
Ви претставуваме едноставен рецепт за тестенини кои ќе ги обожаваат сите во семејството, а за вас ќе биде вистинско уживање бидејќи ќе имате ручек кој...
Вести Свет Слајдер

„Њујорк тајмс”: Анти-ковид вакцината не содржи микрочип за набљудување и следење на луѓето

Слободен печат
Во вакцината против ковид-19 на американската компанија „Фајзер” и на германската „БајонТек“ нема микрочип, напиша денеска влијателниот американски весник „Њујорк тајмс”. Авторот на текстот Кетрин...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат
Ваш најдобар сојузник во обидот да се ослободите од непосакуваниот надворешен изглед на кожата е да јадете исклучиво внимателно избрани намирници Под целулит се подразбираат промените на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат
Луѓето се повеќе се свртуваат кон природата, вклучително и природните средства за чистење кои не содржат многу хемикалии. Затоа, не е ни чудо што има...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Како и многу обожаватели на вкусни десерти, веројатно не сакате да поминувате часови подготвувајќи ги за време на летото. Ова е причината зошто во последниве...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки. Сами направете домашно средство за чистење на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Жена Магазин

Само три состојки ќе ги вратат убавината и здравјето на ноктите

Слободен печат
Негуваниот изглед на рацете-е една од главните цели на припадничките на понежниот пол. За жал, не секоја од нас може да се пофали со беспрекорен...