3 C
Скопје

Tag : две

Вести Свет Слајдер

Во Кабул убиени две судијки

МИА Агенција
Вооружени напаѓачи денеска пукале во автомобил во северен Кабул, при што загинаа две судијки, кои работеле во повисок суд во Авганистан, а во нападот е...
Вести Регион Слајдер

Македонски државјанин осомничен за убиство на две жени во Тирана

МИА Агенција
Македонски државјанин е осомничен дека претпладево околу 10:20 часот во нивниот дом во Тирана смртно ги застрелал Кристина Барди, со која живеел во вонбрачна заедница,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Инфектолог предупредува: „Инфицираното лице е заразно речиси две недели, тоа е многу долг период…“

Слободен печат
Инфектологот Драган Делиќ за N1 изјави дека во март се верувало дека еден човек може со коронавирус да зарази две до три лица, а дека...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Нераскинливо пријателство – Две седумгодишни момчиња не се виделе со месеци, а нивната повторна средба расплака многумина

Слободен печат
Кога конечно се сретнале, ниту Карсон ниту Кејд, најдобрите другари, не можеле да го сокријат воодушевувањето и возбудата, па тука паднала и по некоја солза....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тест за коронавирусот кој можете да го направите и во домот: Ова се првите две ароми кои нема да можете да ги почувствувате!

Слободен печат
Индиските научници открија кои мириси прво нема да можеме да ги распознаеме… Веќе и врапчињата на гранка знаат кои се основните симптоми на коронавирусот, сува...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат
Само два дена откако наполни 48 години славната актерка има уште една причина за славење… Холивудската актерка Гвинет Палтроу (48) и нејзиниот сопруг продуцент и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Наскоро ќе биде готова – Се создава најголемата слика на платно во светот, голема колку две фудбалски игралишта (ФОТО)

Слободен печат
Британскиот уметник Сача Џафри веќе седум месеци во хотел во Дубаи работи на слика на платно со големина од две фудбалски игралишта, со желба да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Немате среќа во љубовта? Применете ги овие две правила и гледајте како се случува чудо

Слободен печат
Постојат само две правила во љубовните односи кои навистина функционираат, а важат и за жените и за мажите… Руската новинарка Морена Морана тврди дека треба...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Две години биле во необична врска, без допири: Колин Фарел ги откри деталите од платонската љубов со Елизабет Тејлор!

Слободен печат
Била постара од него речиси четири децении… Колин Фарел е заводник кој крши срца ширум светот и речиси да не постои девојка која не паднала...