Tag : сосема

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат
Австралиската актерка Маргот Роби ќе ја има главната улога во новото продолжение на „Пиратите од Карибите“, во филмот во кој ќе доминираат жените, што славната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Забавите, алкохолот и дрогата се зад неа: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски парти девојки, Кејт Мос, се смири и секој ден, како што вели, во 23 часот оди на спиење. Потребни и се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Била толку убава што од кревет не станувала за помалку од 10.000 долари – Денес изгледа сосема поинаку (ФОТО)

Слободен печат
Канадската манекенка и еден од највлијателните супермодели на 90-те години, Линда Еванџелиста, е родена на 10 мај 1965 година и денес полни 55 години. Кога...
Еспресо Шоу биз

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Слободен печат
Небичните барања на актерите за време на снимањето не се никаква новост, но Леонардо Ди Каприо имал едно сосема неочекувано на снимањето на филмот на...
Забава Магазин

На келнерот му прекипело: Го затворил ресторанот, па на вратата оставил сосема искрена порака! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата од исфрустрираниот келнер од Сплит стана вирален хит на социјалните мрежи и предизвика големо внимание во регионот. Имено станува збор за келнер кој повеќе...
Еспресо Шоу биз

Оскаровката сосема искрено: Што ќе ми е маж во животот?

Слободен печат
Славната актерка изјави дека нема „ниту состаноци, ниту бакнежи“ во нејзиниот живот веќе 35 години. Актерката Дајан Китон изјави во едно интервју дека веќе скоро...
Здравје Магазин

Сосема природен третман со само две состојки кој ги отстранува сите масти во телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените масти во крвта се болест на денешницата… Понекогаш при зголемени масти можат...
Еспресо Здравје

Домашен 100% природен лек за кандида

Слободен печат
Оваа упорна и досадна габа е чест жител во нашиот организам, тешко се искоренува а многу често и се повторува по лекувањето, па затоа пронајдовме...