6 C
Скопје

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Песните се како врели компирчиња, шетаат од рака на рака се додека не го најдат својот сопственик, иако при изработката се наменети за една замислена личност. Демо верзиите им се испраќаат на одбраните изведувачи, а ако тие ги одбијат, потоа песните „шетаат“ до следниот пејач.

Па така некои од најголемите хитови слушнати во светот, биделе наменети за одреден изведувач, но завршиле во рацете на сосема друг изведувач. Оние првичните за кои биле наменети овие топ 5 хитови, сигурно до денес се каат за погрешната проценка која ја направиле некогаш.

Каењето им е уште поголемо кога виделе какви хитови станале овие песни, а нивните изведувачи дури и денес заработуваат од нивното емитување, од авторските права и објавата на овие песни кои се слушаат се уште.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кортни Кокс се пофали со совршено организирана кујна: Инспирирана од нејзиниот лик Моника од „Пријатели“

„Telephone“ – ја изведува Лејди Гага, а била наменета за Бритни Спирс

„How Will i Know“ – ја изведува Витни Хјустон, а била наменета за Џенет Џексон

„Halo“ – ја изведува Бијонсе, а била наменета за Леони Левис

„Hero“ – ја изведува Мараја Кери, а била наменета за Глорија Естефан

„I Don’t Want to Miss a Thing“ – ја изведува Аеросмит, а била наменета за Селин Дион

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар